Χριστουγεννιάτικη εκδήλωση 21/12/2018

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γιορτές, Γονείς, Εκδηλώσεις | , στις 25-12-2018

Την τελευταία ημέρα μαθημάτων πριν τις διακοπές των Χριστουγέννων γιορτάσαμε όλοι μαζί, μαθητές, εκπαιδευτικοί και γονείς την έλευση του Θεανθρώπου, με μια πολύ όμορφη εκδήλωση που είχαν ετοιμάσει οι μικροί μαθητές της Α΄και Β΄τάξης, εισάγοντάς μας στο πνεύμα των εορτών με τρόπο που μόνο τα παιδιά ξέρουν!

Με την καθοδήγηση των δασκάλων τους κ. Τσιφουντούδη Γεώργιου και κας Παπαγεωργίου Ελένης και τη βοήθεια των εκπ/κών θεατρικής αγωγής κας Δαδάρου Κωνσταντίνας και μουσικής κ. Βλάχου Γεώργιου μας παρουσίασαν τον τρόπο που μπορούμε να γιορτάσουμε μέσα στην “κρίση”, που δεν μπορεί να είναι ούτε η κατάργηση των δώρων ούτε η αγνόηση των παιδικών ψυχών και έδωσαν ευχές σε όλους!

Η εκδήλωση έκλεισε με τραγούδια και κάλαντα!

Και του χρόνου!

Αμέσως μετά την εκδήλωση επισκέφθηκαν τον Διευθυντή στο γραφείο του, είπαν τα κάλαντα και αντάλλαξαν ευχές το 1ο Τμήμα του 4ου Νηπιαγωγείου, το Ε2 και η ΣΤ τάξη!