Κυκλάμινα από τα φυτώρια Δολαπτσής

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Διάφορα | , στις 20-12-2017

Τα φυτώρια Δολαπτσής μας ενημέρωσαν ότι θα διέθεταν σε κάθε σχολείο δέκα κυκλάμινα ενόψει των γιορτών.

Τα παραλάβαμε με χαρά!

Ήταν μια ωραία έκπληξη που πρόσθεσε περισσότερο χρώμα στο σχολείο μας και μας έδωσε την ηθική ικανοποίηση ότι μια τοπική επιχείρηση, σ’ αυτούς τους δύσκολους καιρούς, ενδιαφέρθηκε για τη βελτίωση των συνθηκών που εργαζόμαστε μαθητές κι εκπαιδευτικοί!

Ευχαριστούμε κι ευχόμαστε πρόοδο!

Επίσκεψη κι ευχές από τον Σεβασμιώτατο 15/12/2017

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Διάφορα, Επισκέψεις | , στις 20-12-2017

Την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2017 μας επισκέφθηκε ο Σεβασμιώτατος Μητροπολίτης Διδυμοτείχου, Ορεστιάδας και Σουφλίου κ. Δαμασκηνός για να μας ευχηθεί ενόψει της εορτής των Χριστουγέννων.

Ο Σεβασμιώτατος, που δείχνει πάντα και με πολλούς τρόπους την αγάπη του για τα παιδιά και τους νέους, μας ευχήθηκε προσωπικά πρόοδο κι επιτυχία και μας πρόσφερε από ένα δώρο!

Πρόσκληση στη Χριστουγεννιάτικη γιορτή 22/12/2017

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γιορτές | , στις 20-12-2017

Σας προσκαλούμε την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017, ώρα 09.00΄, στο γυμναστήριο του σχολείου μας να γιορτάσετε μαζί μας την έλευση των Άγιων Ημερών της Γέννησης του Θεανθρώπου.

Η παρουσία σας θα είναι τιμή και χαρά.

Οι μαθητές και οι εκπαιδευτικοί του Σχολείου

Την ημέρα αυτή το σχολείο θα λειτουργήσει κανονικά, πρωινή ζώνη και ολοήμερο, σύμφωνα με το ωρολόγιο πρόγραμμα.