Ημέρες Erasmus 2021

Οι «Ημέρες Erasmus 2021» έχουν ως βασικό στόχο την αποτύπωση των δραστηριοτήτων εορτασμού του Erasmus+ στη χώρα μας.

Ζητούμενο είναι να καταγραφούν οι εμπειρίες των συμμετεχόντων στο Πρόγραμμα Erasmus+, να διοργανωθούν ποικίλες εκδηλώσεις εμπνευσμένες από το Erasmus+, καθώς και να προβληθεί οπτικοακουστικό υλικό. Ούτε η φετινή συγκυρία επιτρέπει πολλές εκδηλώσεις δια ζώσης, οπότε εμπλουτίσαμε τη διαδραστική μας αφίσα “Change your lifestyle” με όλες  τις δράσεις  μας  από την έναρξη του ευρωπαϊκού  σχεδίου.

Μπορείτε να κάνετε κλικ στα εικονίδια της αφίσας που αναβοσβήνουν και να περιηγηθείτε σε στιγμές και δράσεις του project “Change your lifestyle” εντός κι εκτός Ελλάδος!

Επίσης, στις 15/10/2021, οι μαθητές της Δ΄ και Ε΄ τάξης του Σχολείου μας, μετά το μάθημα της Φυσικής Αγωγής, σχημάτισαν με  το σώμα τους στο γήπεδο του μπάσκετ τις λέξεις “Erasmus Days”.

IMG 20201015 125423 IMG 20201015 130224 1

Τέλος, ζητήσαμε  από τους μαθητές  και τις μαθήτριες που είχαν συμμετάσχει στη μετακίνηση στη Σλοβενία το 2019, να  μας στείλουν ένα σύντομο βίντεο με την εμπειρία τους από τη συμμετοχή.

Η υποστήριξη της Ευρωπαϊκής Επιτροπής για την παραγωγή της παρούσας ανάρτησης και της διαδραστικής αφίσας δεν συνιστά αποδοχή του περιεχομένου, το οποίο αντανακλά τις απόψεις μόνον των δημιουργών, και η Ευρωπαϊκή Επιτροπή δεν φέρει ουδεμία ευθύνη για οποιαδήποτε χρήση των πληροφοριών που εμπεριέχονται σε αυτό.