Μαρ 05 2017

Δωρεά Laptop στο Σχολείο

Kinito 978

Πρόσφατα, γονείς μαθητή του σχολείου μας οι όποιοι ζήτησαν να τηρηθεί η ανωνυμία τους,  πρόσφεραν στο σχολείο μας ένα Laptop μάρκας Lenovo 110-15IBR προκειμένου να διευκολυνθεί  και να εμπλουτιστεί η μαθησιακή διαδικασία.

Τα τελευταία χρόνια, έχουν αναπτυχθεί και αναπτύσσονται πλείστοι διαδικτυακοί πόροι, από το Υπουργείο Παιδείας, αλλά και από ανεξάρτητους φορείς οι οποίοι δίνουν την ευκαιρία στα παιδιά να δουν και να μελετήσουν προσομοιώσεις φυσικών φαινομένων,  διαδραστικούς χάρτες, ψηφιακά λεξικά, αλλά και μαθηματικές μοντελοποιήσεις που θα ήταν αδύνατο οι μαθητές να  προσεγγίσουν χωρίς τη βοήθεια του Η/Υ.

Για τους λόγους αυτούς θα θέλαμε να εκφράσουμε τις θερμές μας ευχαριστίες στους δωρητές μας και ευχόμαστε η κίνηση αυτή να βρει κι άλλους μιμητές ώστε να καλυφθούν όλες οι ανάγκες του σχολείου μας.