Δεκ 25 2015

Προσφορά της Ένωσης Αστυνομικών Υπαλλήλων

Φωτο 1 Φωτο 2

Κάθε χρόνο τις παραμονές των Χριστουγέννων, η ‘Ένωση Αστυνομικών Υπαλλήλων Κιλκίς προσφέρει σχολικά ήδη σε μαθητές και μαθήτριες του ν. Κιλκίς που τα έχουν ανάγκη.  Φέτος η Ένωση συνέχισε την αξιόλογη αυτή  παράδοση επιλέγοντας  να προσφέρει τη γραφική ύλη σε  μαθητές και μαθήτριες του 2ου Δημοτικού Σχολείου Κιλκίς.  Τα κιβώτια με την προσφορά παρέδωσαν στο Σχολείο ο Αστυνομικός Υποδιευθυντής της Δ/νσης Κιλκίς κος Χαραλαμπίδης Δημήτριος, ο Αστυνόμος Β΄ Ντίνου Γεώργιος και ο πρόεδρος της «Ένωσης» κος  Ναλμπάντης Τριαντάφυλλος. Η Αν. Διευθύντρια της Διεύθυνσης Π.Ε Κιλκίς κα Τσιραμπίδου Μαρία που παρέστη στην παραλαβή, ευχαρίστησε τα μέλη της «Ένωσης» για την προσφορά τους, εξήρε  την ευαισθησία που επιδεικνύουν επί σειρά ετών, ενώ εξέφρασε την ευχή το παράδειγμά τους να το μιμηθούν και άλλα σωματεία. Τέλος ευχήθηκε σε όλα τα μέλη της «Ένωσης» και στις οικογένειές τους Καλά Χριστούγεννα και ευτυχισμένο και δημιουργικό το 2016.