Δεκ 21 2017

Έξυπνα δώρα από τον Σύλλογο Γονέων

Ένα απλό, διασκεδαστικό και «έξυπνο» παιχνίδι επέλεξε ο Σύλλογος Γονέων του Σχολείου μας να δωρίσει στους μαθητές και τις μαθήτριες όλων των τάξεων εν όψει των εορτών των Χριστουγέννων και της Πρωτοχρονιάς.

Το «Πέταλο» ανήκει στα παιχνίδια στρατηγικής που  προσανατολίζουν τον παίκτη να καταστρώσει σχέδιο στρατηγικής το οποίο και μπορεί να αναπροσαρμόσει κατά την διάρκεια μιας παρτίδας έτσι ώστε να κερδίσει τους αντιπάλους του. Συχνά ο παίκτης καλείται να πάρει αποφάσεις τόσο για τα άμεσα του σχέδια (επόμενες κινήσεις) όσο και για το γενικό πλάνο που θα ακολουθήσει στο παιχνίδι.

Το πρωτότυπο αυτό δώρο συνοδεύεται από μια ευχετήρια κάρτα καθώς και από το Κλασσικό πλέον βιβλίο «Ο μικρός Πρίγκιπας» του Antoine De Saint Exypery.

Ο Σύλλογος Γονέων εύχεται σε όλους και όλες καλά Χριστούγεννα!