Δεκ 16 2018

Παραχώρηση set ρομποτικής από το 9ο Δημοτικό Σχολείο Κιλκίς

Στο πλαίσιο της συνεργασίας και της αλληλοβοήθειας των Σχολείων της περιοχής μας, ο Σύλλογος Διδασκόντων του 9ου Δημοτικού Σχολείου προχώρησε στην ευγενική παραχώρηση ενός set  ρομποτικής στην ομάδα ρομποτικής του σχολείου μας προκειμένου να τη διευκολύνει στη συμμετοχή της στον διαγωνισμό της First Lego League που θα πραγματοποιηθεί τον Φεβρουάριο στη Θεσσαλονίκη. Το set αποτελεί δωρεά της «ΦΑΡΜΑΣ ΚΟΥΚΑΚΗ» στο 9ο Δημοτικό και για την παραχώρησή του έγινε η σχετική ενημέρωση.

Ευχαριστούμε τους κους Παναγιώτη Καπίδη Δ/ντη του Σχολείου και  Γιώργο Παπαβασιλείου, δάσκαλο και υπεύθυνο της ομάδας ρομποτικής του 9ου Δημοτικού Σχολείου Κιλκίς για την παραχώρηση και τη διάθεση συνεργασίας που επέδειξαν και επιφυλασσόμαστε για ανάλογες ενέργειες και από το σχολείο μας στο μέλλον.