Διάφορα εκπαιδευτικά προγράμματα και δραστηριότητες, μαθητικοί διαγωνισμοί και συνέδρια

16 Νοεμβρίου, 2022 clalas99

Επικαιροποιημένη Προκήρυξη του 7ου Μαθητικού Ευρωπαϊκού Συνεδρίου με θέμα: «Κοινές Ευρωπαϊκές Αρχές και Αξίες και η Συνεισφορά της Ελλάδας και του Πολιτισμού της στη Διαμόρφωσή τους»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Ζώντας και Μαθαίνοντας Μαζί. Ευαισθητοποίηση, Πρόληψη Ψυχικών Διαταραχών και Ενδυνάμωση της Ψυχικής Ανθεκτικότητας στις Σχολικές Κοινότητες»

Έγκριση διεξαγωγής των εκπαιδευτικών δράσεων του Μη Κερδοσκοπικού Οργανισμού Σωματείο Επιχειρηματικότητας Νέων/Junior Achievement Greece (JA Greece)

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Πολυαισθητηριακά Εργαστήρια Ευαισθητοποίησης: Μαθαίνω χωρίς να βλέπω»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Κι αν ήσουν εσύ;»

Έγκριση διοργάνωσης του μαθητικού Συνεδρίου Μοντέλου Ηνωμένων Εθνών με τίτλο: «25th DSAMUN 2022 The Hague Model United Nations Affiliated Conference» της Γερμανικής Σχολής Αθηνών

Έγκριση διεξαγωγής του 5ου Διεθνούς Μαθητικού Διαγωνισμού Οπτικοακουστικής και Ψηφιακής Δημιουργίας με τίτλο «Η ιστορία σου, είναι ιστορία της πόλης σου»

Έγκριση διεξαγωγής του 9ου Μαθητικού Διαγωνισμού Σκιτσοφρένεια @ Pierce 2023

Έγκριση Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού με τίτλο: «Καλλιτεχνικές Δημιουργίες Διατροφής & Σωματικής Δραστηριότητας»

Έγκριση υλοποίησης των εκπαιδευτικών δράσεων με τίτλους: «6ος Πανελλήνιος Μαθητικός Διαγωνισμός στη Στατιστική»

Έγκριση διεξαγωγής του προγράμματος με τίτλο: «Προσομοίωση Συνεδρίασης Ολομέλειας Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου» των Εκπαιδευτηρίων Ε. Μαντουλίδη Α.Ε.

Έγκριση της 7ης Πανελλήνιας Μαθητικής Προσομοίωσης Επιτροπών του Ο.Η.Ε. για τα Δικαιώματα του Ανθρώπου με θέμα: «Μαθητές σε Ρόλο Διπλωμάτη»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση του εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Εκπαιδευτικό Πρόγραμμα Προώθησης Υγιεινής Διατροφής σε Σχολεία Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης

Έγκριση υλοποίησης του εκπαιδευτικού προγράμματος «Προσανατολίζομαι στην πόλη του νερού»

Έγκριση διοργάνωσης του 5ου Συνεδρίου Model United Nations (DSTMUN – Deutsche Schule Thessaloniki Model United Nations Conference) της Γερμανικής Σχολής Θεσσαλονίκης

Έγκριση υλοποίησης του εκπαιδευτικού προγράμματος ¨Παραολυμπιακά Αθλήματα¨

Έγκριση Πανελλήνιου Διαγωνισμού Μαθητικής Δημιουργίας με τίτλο «Ηγέτες Ακεραιότητας του Αύριο: “Όχι” στη βία, “ναι” στη φιλία. Κάνε block στον εκφοβισμό»-Επικαιροποιημένη προκήρυξη

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Υιοθεσία αρχαίων θεάτρων, Μαθητές ξεναγούν μαθητές στα αρχαία θέατρα»

Αίτημα του φορέα «Κοινωνική Συνεταιριστική Επιχείρηση (ΚΟΙΝ.Σ.ΕΠ.) Φεστιβάλ Ολυμπίας» για έγκριση συμμετοχής στις δράσεις του 25ου ΔΙΕΘΝΟΥΣ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΚΙΝΗΜΑΤΟΓΡΑΦΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΓΙΑ ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΙ ΝΕΟΥΣ

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Μαθαίνω – Ανακυκλώνω»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Απογραφή στο σχολείο CENSUS@SCHOOL»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Νόμος-Νομίζω-Νόμισμα»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Ηλιοσκόπιο – Αστρονομία Ημέρας 2022-2023»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων της Ελληνικής Αντιπροσωπείας των Γιατρών του Κόσμου

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Ενημέρωση και ευαισθητοποίηση εκπαιδευτικών και μαθητών/μαθητριών σε θέματα έμφυλης βίας, διακρίσεων και ισότητας των φύλων»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικού προγράμματος με τίτλο: «Αιμοδοσία 365»

Έγκριση αιτήματος για υλοποίηση εκπαιδευτικών προγραμμάτων από «Το Χαμόγελο του Παιδιού»

Δημοσιευμένο στην κατηγορία  Αθλητισμός ,Αιμοδοσία ,Ανακύκλωση ,Διαγωνισμοί ,Διατροφή ,Δραστηριότητες ,Ε.Κ.Π.Α. ,Εκπαιδευτικοί ,ΕΛΣΤΑΤ ,Έμφυλη βίσ ,Ενημέρωση ,Επιχειρήσεις ,Θέατρο ,Ιστορία ,Μαθητές/Μαθήτριες ,Μαθητικό φεστιβάλ ,Μαθητικοί αγώνες ,Ο.Η.Ε. ,Πολιτιστικά προγράμματα ,Πρόγραμμα Αγωγής Υγείας ,Προκηρύξεις ,Προσκλήσεις ,Ρατσισμός ,Στατιστικά ,Συνέδρια ,Σχολική βία ,Τ.Π.Ε. ,Τέχνη ,Υγεία ,Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων (Υ.ΠΑΙ.Θ.) ,Χαμόγελο του Παιδιού ,Ψηφιακή δημιουργία ,Ψυχολογία .

Τα σχόλια δεν επιτρέπονται.