Ανταλλακτική Ανακύκλωση

1nrP2IuetOJ2O9B1 1

Τα συστεγαζόμενα νηπιαγωγεία: 2, 5, 8 & 16 Νηπιαγωγείο Κορίνθου καλούν τους/τις μαθητές/τριες να συμμετάσχουν σε κοινή δράση συμμετοχής στην Ανταλλακτική Ανακύκλωση που υλοποιείται από τον Δ. Κορινθίων.

Συγκεκριμένα τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί από τα 4 νηπιαγωγεία συλλέγουν:

• Πλαστικά μπουκάλια απο υγρά πόσιμα
  • Αλουμινένια τενεκεδάκια

τα οποία θα μεταφέρονται στους Σταθμούς της Ανταλλακτικής Ανακύκλωσης που βρίσκονται σε κεντρικά σημεία της πόλης. Τα χρήματα που θα συγκεντρώνονται από την ανταλλαγή των υλικών ανακύκλωσης, θα προστίθενται αυτομάτως στα έσοδα από το χριστουγεννιάτικο παζάρι, τα οποία θα διατεθούν για την αγορά παιχνιδιού στην αυλή του σχολείου.

Καλούμε όλους/ες τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριων να αγκαλιάσουν την δράση !!!

Η δράση θα συνεχιστεί όλο τον επόμενο χρονικό διάστημα !!!

Προσοχή!!! Όλες οι συσκευασίες που αναμένεται να συγκεντρωθούν θα πρέπει να είναι καθαρές και μη συμπιεσμένες!!!