Αρχική » Αρχική / Νέα » ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

24/9/1828: Ίδρυση της Ταχυδρομικής Υπηρεσίας
Τα πρώτα γραφεία της Ταχυδρομικής Υπηρεσίας ανοίγουν στο Ναύπλιο (τότε πρωτεύουσα της Ελλάδας), στην Τρίπολη, στην Επίδαυρο και στο νησί της Σύρου. Σχετικός δικτυακός τόπος: http://www.elta.gr/

24/9: Ευρωπαϊκή Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού
Η συγκεκριμένη ημέρα αποτελεί μια ευκαιρία κινητοποίησης μαθητών/τριών, γονέων/κηδεμόνων, εκπαιδευτικών προς έναν ενεργό τρόπο ζωής, ο οποίος συμβάλλει στην καλύτερη υγεία και ενισχύει τις σχολικές επιδόσεις. Στόχος της Ευρωπαϊκής Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού είναι η αλλαγή κουλτούρας της νέας γενιάς προς έναν δραστήριο, πιο ενεργό τρόπο ζωής που οδηγεί στην υγεία, σωματική και ψυχική.
   - Σχετικές αναρτήσεις

Δεκέμβριος 2014
« Οκτ   Ιαν »

ΒΡΑΒΕΥΣΗ ΜΑΘΗΤΩΝ ΑΠΟ ΤΟ ΔΗΜΟ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ

mikroi zwgrafoi

Με αφορμή τις γιορτινές ημέρες, ο Δήμος Περιστερίου προσκάλεσε τους μαθητές της πόλης να ζωγραφίσουν με θέμα:

ΠΕΡΙΣΤΕΡΙ, ΠΟΛΗ ΦΩΤΕΙΝΗ – ΓΙΟΡΤΙΝΗ – ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ. ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΑ – ΠΡΩΤΟΧΡΟΝΙΑ, Η ΠΟΛΗ ΜΙΑ ΑΓΚΑΛΙΑ
Τα έργα θα τοποθετηθούν, για όλη τη διάρκεια των εορταστικών εκδηλώσεων, στην πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως, σε ειδικά πλαίσια και θα την μετατρέψουν στην ομορφότερη πλατεία της πόλης.

Τη Δευτέρα 22 Δεκεμβρίου και ώρα 17:30, στην πλατεία Εθνικής Αντιστάσεως (έναντι ΟΤΕ) θα γίνει η βράβευση των μικρών ζωγράφων από το Δήμο Περιστερίου.