Αρχική » Εκπαιδευτική ΡαδιοΤηλεόραση » Συμμετοχή σχολείων στη 16η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας – CAMERA ZIZANIO

imagesΑπό τις 3 ως τις 10  Δεκεμβρίου 2016 θα διεξαχθεί στον Πύργο και άλλες πόλεις του Ν. Ηλείας και της Περιφέρειας Δυτ. Ελλάδας η 16η Ευρωπαϊκή Συνάντηση Νεανικής Οπτικοακουστικής Δημιουργίας – CAMERA ΖΙΖΑΝΙΟ παράλληλα με το 19° Φεστιβάλ Κινηματογράφου Ολυμπίας για Παιδιά και Νέους.

Όσα σχολεία ή μεμονωμένοι νέοι δημιουργοί επιθυμούν να συμμετάσχουν με ταινία τους στην CAMERA ΖΙΖΑΝΙΟ, μπορούν να ενημερωθούν για τους κανονισμούς που διέπουν το διαγωνισμό στο δικτυακό της τόπο http://camerazizanio.net και να υποβάλουν ηλεκτρονικά την αίτηση συμμετοχής.

Αιτήσεις συμμετοχής γίνονται δεκτές ως τις 15 Οκτωβρίου 2016.

Η συμμετοχή των σχολείων είναι προαιρετική.

Ανάμεσα στα βραβεία που θα δοθούν, η  Εκπαιδευτική Ραδιοτηλεόραση του Υπουργείου Παιδείας Έρευνας και Θρησκευμάτων  θα απονείμει για δεύτερη χρονιά το  βραβείο Εγγραμματισμού στα Μέσα.

ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ_CAMERA ZIZANIO 2016-17

Συμμετοχή Σχολείων CAMERA ZIZANIO