Αρχεία για 19 Ιανουαρίου 2017

ΔΟΕ: Για τις «καινοτόμες» εξαγγελίες της αναπληρώτριας Υπουργού Κοινωνικής Αλληλεγγύης σχετικά με τη λειτουργία …των σχολείων !!! »

Αφού έλυσε όλα τα προβλήματα που άπτονται του υπουργικού της ρόλου, η αναπληρώτρια Υπουργός Κοινωνικής Αλληλεγγύης κυρία Θεανώ Φωτίου, φρόντισε με δηλώσεις της να δείξει ότι οι προθέσεις της ΚΕΔΕ για υπαγωγή των νηπιαγωγείων στους Δήμους δεν είναι «ανάδελφες» και ότι είναι σαφές πως η κυβέρνηση ρέπει επικίνδυνα προς αναδιαρθρώσεις διάλυσης του δημόσιου σχολείου εκχωρώντας […]

ΔΟΕ: Καταγγελία για το όργιο τρομοκρατίας από μέλη της Χρυσής Αυγής στο Δημοτικό Σχολείο Νέου Ικονίου Περάματος »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε.  καταγγέλλει το όργιο τρομοκρατίας και εκφοβισμού που έζησαν σήμερα εκπαιδευτικοί, γονείς και μαθητές του Δημοτικού Σχολείου του Νέου Ικονίου στο Πέραμα.