Αρχεία για 19 Οκτωβρίου 2015

Β. Παληγιάννης: Επιλογές στελεχών εκπαίδευσης »

Η επιλογή στελεχών εκπαίδευσης απασχολεί την εκπαιδευτική κοινότητα τις τελευταίες δεκαετίες, αφού η εκάστοτε κυβέρνηση επιδίωκε τον απόλυτο έλεγχο της διοικητικής πυραμίδας της εκπαίδευσης. Δυστυχώς και η κυβέρνηση “πρώτη φορά αριστερά” ακολούθησε την ίδια πρακτική δίχως όραμα και διάλογο.

Οδηγίες σχετικά με την κάλυψη των λειτουργικών αναγκών στα ολοήμερα δημοτικά σχολεία »

Ο Υπουργός Παιδείας, με έγγραφό του, εξέδωσε οδηγίες που αφορούν την εύρυθμη λειτουργία των ολοήμερων δημοτικών σχολείων. Δείτε εδώ το έγγραφο με τις οδηγίες.

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής »

Δείτε εδώ την απόφαση για τις τοποθετήσεις εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής που διατέθηκαν από τη Διέυθυνση Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κέρκυρας.

ΣΕΠΕ Κέρκυρας: Δράσεις αλληλεγγύης για τους πρόσφυγες »

Τις τελευταίες ημέρες ολοένα και περισσότεροι πρόσφυγες αναγκάζονται να βρουν καταφύγιο στη χώρα μας, από όπου ελπίζουν να συνεχίσουν το ταξίδι τους προς την κεντρική Ευρώπη.