Αρχεία για 15 Σεπτεμβρίου 2015

Μετατροπή Νηπιαγωγείων σε Ολοήμερα και ορισμός Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων »

Μετατρέπονται 67 Νηπιαγωγεία, σε Ολοήμερα Νηπιαγωγεία, χωρίς αύξηση του συνολικού αριθμού των οργανικών θέσεων και ορίζονται 20 Δημοτικά Σχολεία σε ολοήμερα χωρίς αύξηση του συνολικού αριθμού των οργανικών θέσεων. Δείτε εδώ το ΦΕΚ.1983/14-09-2015τ.Β΄. Στην Κέρκυρα το 1/θ Νηπιαγωγείο Αγίων Δέκα, μεταρέπεται σε Ολοήμερο.

Συνέντευξη τύπου Δ.Ο.Ε. 14/09/2015 »

ΔΟΕ: Λειτουργικά κενά Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σχολ. έτος 2015-2016 »

Δείτε εδώ τα λειτουργικά κενά Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης σχολ. έτος 2015-2016.

ΔΟΕ: Ανακοίνωση για τη μη συμπλήρωση ερωτηματολογίων »

Όπως αναφέρεται σε παλαιότερες αποφάσεις του  Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. : « Η ανάθεση σε ιδιωτικές εταιρείες της διενέργειας έρευνας μελέτης αξιολόγησης για την πορεία του σχολείου είναι ένας ακόμη κρίκος στην προσπάθεια εισόδου ιδιωτών στο χώρο της εκπαίδευσης και στην απαξίωση του δημόσιου σχολείου.»

Αποσπάσεις, ανακλήσεις και τροποποιήσεις αποσπάσεων εκπαιδευτικών Π.Ε. »

Δείτε εδώ τις αποσπάσεις, ανακλήσεις και τροποποιήσεις αποσπάσεων εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης από ΠΥΣΠΕ ΣΕ ΠΥΣΠΕ για το διδακτικό έτος 2015-2016. Δείτε εδώ τις ανακλήσεις αποσπάσεων εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης σε Περιφερειακές Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης και σε Διευθύνσεις Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης για το σχολικό έτος 2015-2016. Δείτε εδώ τις αποσπάσεις και ανακλήσεις αποσπάσεων εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης […]

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Συμπλήρωση ωραρίου, προσωρινές τοποθετήσεις, αποσπάσεις κλάδου ΠΕ16 και τροποποίηση συμπλήρωσης ωραρίου/Προσωρινές τοποθετήσεις/αποσπάσεις κλάδου ΠΕ 06 »

Δείτε εδώ την απόφαση για τη συμπλήρωση ωραρίου των εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ 16, τις προσωρινές τοποθετήσεις με τη συμπλήρωση ωραρίου και τις αποσπάσεις από σχολείο σε σχολείο με τη συμπλήρωση ωραρίου καθώς και τροποποίηση συμπλήρωσης ωραρίου, προσωρινές τοποθετήσεις και αποσπάσεις εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ06.

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Συμπλήρωση ωραρίου, Προσωρινές τοποθετήσεις, αποσπάσεις κλάδου ΠΕ11. ΟΡΘΗ ΕΠΑΝΑΛΗΨΗ »

Δείτε εδώ σε ορθή επανάληψη, την απόφαση για τη συμπλήρωση ωραρίου των εκπαιδευτικών κλάδου ΠΕ11, τις προσωρινές τοποθετήσεις με τη συμπλήρωση ωραρίου και τις αποσπάσεις από σχολείο σε σχολείο με τη συμπλήρωση ωραρίου.