Αρχεία για 13 Σεπτεμβρίου 2015

ΣΕΠΕ Κέρκυρας: Πρώτο κουδούνι αλλά όχι για όλους »

Τα σχολεία «άνοιξαν» την Παρασκευή 11 Σεπτέμβρη, χωρίς εκπαιδευτικούς! Την ίδια ημέρα μόλις ολοκληρώθηκαν οι αιτήσεις για τις προσλήψεις αναπληρωτών! Αυτό σημαίνει πως θα περιμένουμε πολλές ημέρες μέχρι να στελεχωθούν τα σχολεία και να λειτουργήσουν κανονικά.

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Πρόσκληση εθελοντικής μετακίνησης εκπαιδευτικών »

Κατόπιν το υπ΄ αρίθμ. 3613/9-9-2015 έγγραφο της Περ/κής Δ/νσης Π/θμιας και Δ/θμιας Εκπ/σης Ιονίων Νήσων, παρακαλούνται οι εκπαιδευτικοί, οι οποίοι ενδιαφέρονται να μετακινηθούν εθελοντικά, προκειμένου να στελεχώσουν κλειστές σχολικές μονάδες, καθώς και σχολικές μονάδες, που παρουσιάζουν αυξημένη έλλειψη προσωπικού, του συνημμένου πίνακα, να το δηλώσουν στην Υπηρεσία μας ως την Δευτέρα 14-09-2015 και ώρα 13.00 […]

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Προσωρινές τοποθετήσεις και αποσπάσεις εντός ΠΥΣΠΕ »

Δείτε εδώ την απόφαση με θέμα: “Προσωρινή τοποθέτηση λειτουργικά υπεράριθμων εκπ/κών κλάδου ΠΕ70-ΠΕ60 και αποσπάσεις εντός ΠΥΣΠΕ κλάδου ΠΕ70 σε ΣΜΕΑΕ”. Δείτε εδώ την απόφαση με θέμα: “Προσωρινές τοποθετήσεις/αποσπάσεις κλάδων ΠΕ 19, ΠΕ 06, ΠΕ 08, ΠΕ 05, ΠΕ07”. Δείτε εδώ την απόφαση με θέμα: “Προσωρινές τοποθετήσεις/αποσπάσεις κλάδων ΠΕ60 και ΠΕ70”.