Αρχεία για 4 Σεπτεμβρίου 2015

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Πρόσκληση για προσωρινές τοποθετήσεις εκπαιδευτικών ειδικοτήτων ΠΕ11, ΠΕ16, ΠΕ19 »

Καλούνται οι εκπαιδευτικοί των κλάδων ΠΕ11, ΠΕ16, ΠΕ19 που έχουν μετατεθεί ή αποσπασθεί στο ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας να κάνουν δήλωση προσωρινής τοποθέτησης για το διδακτικό έτος 2015-2016 έως τη Δευτέρα 07-09-2015 και ώρα 12μμ.

Δ/νση ΠΕ Κέρκυρας: Λειτουργικά κενά και υπεραριθμίες 2015-2016 »

Το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας μετά την υπ’ αρ. 30/3-9-2015 Πράξη του με θέμα: «Καθορισμός λειτουργικών κενών και υπεραριθμιών Δημοτικών Σχολείων και Νηπιαγωγείων της Διεύθυνσης ΠΕ Κέρκυρας» Καλεί:

ΥΠΟΠΑΙΘ: Οδηγίες για τη διαδικασία τοποθετήσεων σε οργανικές και λειτουργικές θέσεις »

Ενόψει της ολοκλήρωσης των διαδικασιών μεταθέσεων, αποσπάσεων και πρόσληψης αναπληρωτών για την ομαλή έναρξη του σχολικού έτους, δίδονται οδηγίες τοποθέτησης όλων των εκπαιδευτικών που μετακινήθηκαν στις Διευθύνσεις σας και εκκρεμεί η τοποθέτησή τους, ως ακολούθως:

Ν. Ράμμος: Ενημερωτικό σημείωμα για την έναρξη των υπηρεσιακών μεταβολών και τα λειτουργικά κενά σε Δασκάλους και Νηπιαγωγούς »

Φίλες και φίλοι συνάδελφοι, Μετά τη σχετική άδεια που δόθηκε από την Ειδική Τριμελή Επιτροπή του Συμβουλίου Επικρατείας για την κατ΄ εξαίρεση αναστολή της απαγόρευσης υπηρεσιακών μεταβολών σε προεκλογική περίοδο, συνεδρίασε χθες το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας για να ξεκινήσει τις υπηρεσιακές μεταβολές. Δείτε εδώ ολόκληρο το ενημερωτικό.

Ενημερωτικό του Π. Ποζίδη »

Συνάδελφοι, Σας γνωρίζω τα παρακάτω σχετικά με τη συνεδρίαση του ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας στις 3.9.2015:

ΔΟΕ: Συνάντηση του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. με την υπηρεσιακή Υπουργό Παιδείας για τα προβλήματα των σχολείων με την έναρξη της σχολικής χρονιάς »

Πραγματοποιήθηκε σήμερα Πέμπτη 3/9/2015 συνάντηση, μετά από αίτημα του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε., με την υπηρεσιακή Υπουργό Παιδείας κα Κιάου. Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. έθεσε όλα τα κρίσιμα ζητήματα που απασχολούν τον κόσμο της εκπαίδευσης:

ΥΠΟΠΑΙΘ: Αποσπάσεις εκπαιδευτικών και προσλήψεις αναπληρωτών »

Οι Υπηρεσίες και η Ηγεσία του Υπουργείου συνεχίζουν να εργάζονται συστηματικά και στοχευμένα,  ώστε η έναρξη του σχολικού έτους που έχει οριστεί, ως γνωστόν , για τις 11 Σεπτεμβρίου  να πραγματοποιηθεί απρόσκοπτα, υπερβαίνοντας  τις   (τυχόν ) δυσκολίες που προκύπτουν από την προεκλογική περίοδο που διανύουμε,  με δασκάλους και καθηγητές που θα βρίσκονται ήδη στα σχολεία […]