Αρχεία για 18 Σεπτεμβρίου 2013

N. Ράμμος: Κενά (σε ώρες) Αγγλικών, Γερμανικών, Εικαστικών, Μουσικής, Πληροφορικής και Θεατρικής Αγωγής στο ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας »

Συνάδελφοι, στους παρακάτω πίνακες σας γνωστοποιώ τα λειτουργικά κενά -σε ώρες- για τις ειδικότητες Αγγλικής Γλώσσας, Γερμανικής Γλώσσας, Καλλιτεχνικών, Μουσικής Αγωγής, Πληροφορικής και Θεατρικής Αγωγής όπως διαπιστώθηκαν από το ΠΥΣΠΕ Κέρκυρας στη συνεδρίαση της Τρίτης 17 Σεπτεμβρίου 2013. Δείτε εδώ το ενημερωτικό για τα λειτουργικά κενά.

ΔΟΕ: Ανοιχτή επιστολή προς τους γονείς »

Aγαπητοί γονείς, Εμείς οι εκπαιδευτικοί των παιδιών σας με την έναρξη της σχολικής χρονιάς νιώθουμε την ανάγκη να επικοινωνήσουμε μαζί σας και να μοιραστούμε την αγωνία μας για τη Δημόσια και Δωρεάν εκπαίδευση που καθημερινά βρίσκεται στο στόχαστρο βίαιων περικοπών, συρρίκνωσης, υποβάθμισης και απαξίωσης. Διαβάστε εδώ την ανοιχτή επιστολή προς τους γονείς.

Λειτουργία των Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2013-2014 »

Δείτε εδώ την εγκύκλιο για τη λειτουργία των Ολοήμερων Δημοτικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2013-2014. Το Ολοήμερο Δημοτικό Σχολείο, δημιουργήθηκε και εξυπηρετεί παιδαγωγικούς και κοινωνικούς στόχους, έχοντας έντονο υποστηρικτικό ρόλο και στοχεύοντας στην πολύπλευρη μόρφωση των μαθητών καθώς και  στη στήριξη της εργαζόμενης οικογένειας.