Αρχεία για 7 Σεπτεμβρίου 2013

ΔΟΕ: Ανακοίνωση-καταγγελία για τη μη πραγματοποίηση των αποσπάσεων »

O εμπαιγμός, η ανοργανωσιά και η προχειρότητα δεν έχουν τέλος στο Υπουργείο Παιδείας!!! Με προκλητικό και απαράδεκτο τρόπο εξακολουθεί να κρατά σε ομηρεία 7.000 εκπαιδευτικούς της Π.Ε. και τις οικογένειές τους ξεχνώντας ότι σε  πέντε (5) ημέρες πραγματοποιείται η έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς και ο ερχομός των μαθητών.

ΔΑΚΕ ΠΕ: Οι ελάχιστες αποσπάσεις εκπαιδευτικών διογκώνουν τα αδιέξοδα. Το ΥΠΑΙΘ εκτός από τα σχολεία κλείνει και τα σπίτια των εκπαιδευτικών »

Είναι, πραγματικά, απίστευτου μεγέθους ο εμπαιγμός που έχουν υποστεί χιλιάδες εκπαιδευτικοί από την πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας τις τελευταίες ημέρες, γιατί έκαναν το αμάρτημα να ζητούν να αποσπαστούν και να εργαστούν κοντά στις οικογένειές τους.