Αρχεία για 16 Σεπτεμβρίου 2013

Συνάντηση του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. με τον Γραμματέα της Πολιτικής Επιτροπής της Νέας Δημοκρατίας κ. Ανδρέα Παπαμιμίκο »

Στα γραφεία της Κεντρικής Διοίκησης της Νέας Δημοκρατίας είχε συνάντηση, σήμερα Δευτέρα 16/9/2013, αντιπροσωπεία του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. με τον Γραμματέα της Πολιτικής Επιτροπής κ. Ανδρέα Παπαμιμίκο.

Συνάντηση του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. με τον Πρόεδρο της Δημοκρατικής Αριστεράς κ. Κουβέλη »

Στα πλαίσια των επαφών του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. με τα πολιτικά κόμματα του ελληνικού κοινοβουλίου, αντιπροσωπεία της Δ.Ο.Ε. συναντήθηκε, σήμερα 16/9/2013, στα γραφεία της ΔΗΜ.ΑΡ. με τον Πρόεδρό της κ. Κουβέλη.

Περιφέρειες της έδρας και των σχολείων δικαιοδοσίας των Σχολικών Συμβούλων δημοτικής εκπαίδευσης και προσχολικής αγωγής Κέρκυρας »

Ορισμός των περιφερειών, της έδρας και των σχολείων δικαιοδοσίας των Σχολικών Συμβούλων δημοτικής εκπαίδευσης και προσχολικής αγωγής της Περιφερειακής Διεύθυνσης Α/θμιας και Β/θμιας Εκπαίδευσης Ιονίων Νήσων. Δείτε εδώ το ΦΕΚ.2280/12-09-2013τ.Β΄.

Τοποθετήσεις Αναπληρωτών Εκπαιδευτικών στα Τμήματα Ένταξης »

Η στελέχωση των Τμημάτων Ένταξης σε λειτουργικά κενά των Διευθύνσεων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης θα γίνει αποκλειστικά μέσω των προγραμμάτων Ε.Σ.Π.Α. Σύμφωνα με τις ισχύουσες διατάξεις, οι εκπαιδευτικοί Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης μετά τη μετεκπαίδευση στα τμήματα της Ειδικής Αγωγής των Διδασκαλείων Δημοτικής Εκπαίδευσης και Νηπιαγωγών, υποχρεούνται να εκπληρώνουν την υποχρέωσή τους και να υπηρετούν σε δομές […]

Περιφερειακές συσκέψεις της ΔΟΕ για την προετοιμασία της απεργιακής κινητοποίησης στις 18-19 Σεπτέμβρη 2013 »

Στα πλαίσια της προετοιμασίας της απεργιακής κινητοποίησης στις 18-19 Σεπτέμβρη 2013, της ανάδειξης των προβλημάτων που απασχολούν τον κλάδο της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης και της αλληλοενημέρωσης, το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε. διοργανώνει τις παρακάτω περιφερειακές συσκέψεις:

Παιδεία δίχως αύριο! »