Αρχεία για 8 Αυγούστου 2013

Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων απόσπασης από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ), για το διδακτικό έτος 2013 – 2014 »

Πρόσκληση εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης για υποβολή αιτήσεων απόσπασης από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ για Σχολικές Μονάδες Ειδικής Αγωγής και Εκπαίδευσης (ΣΜΕΑΕ), για το διδακτικό έτος 2013 – 2014. Για την πρόσκληση πατήστε εδώ. Για το έντυπο απόσπασης σε ΚΕΔΔΥ πατήστε εδώ. Για το έντυπο απόσπασης από ΚΕΔΔΥ ή ΠΥΣΠΕ/ΠΥΣΔΕ σε […]

Τελικοί Αξιολογικοί Πίνακες Υποψηφίων προς Απόσπαση Εκπαιδευτικών σε Εκπαιδευτικές Μονάδες του Εξωτερικού για το σχ.ετος 2013-14 »

Δείτε εδώ την υπουργική απόφαση για την κύρωση των αξιολογικών πινάκων που περιλαμβάνουν τους εκπαιδευτικούς που είναι υποψήφιοι για απόσπαση στις εκπαιδευτικές μονάδες του εξωτερικού για το σχολικό έτος 2013-2014 κατά χώρα, κατά τύπο απόσπασης (με ή χωρίς το ειδικό επιμίσθιο), γλώσσα και κλάδο.

Δ. Μπράτης: Υπηρεσιακές μεταβολές εκπαιδευτικών και νέα σχολική χρονιά »

Κύριιε Υπουργέ, Ως αιρετός εκπρόσωπος των εκπαιδευτικών της Π.Ε. στο Κεντρικό Υπηρεσιακό Συμβούλιο Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης (ΚΥΣΠΕ) οφείλω να σας επισημάνω, με αυτή μου την επιστολή, τη μεγάλη καθυστέρηση που υπάρχει στις υπηρεσιακές μεταβολές των εκπαιδευτικών της Π.Ε. και στις επιπτώσεις που αυτή θα έχει στην ομαλή έναρξη της νέας σχολικής χρονιάς. Συγκεκριμένα: