Αρχεία για 29 Αυγούστου 2011

ΔΟΕ: Παράσταση διαμαρτυρίας του Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε., στο Υπουργείο Παιδείας, για τις αποσπάσεις »

Το Δ.Σ. της Δ.Ο.Ε., με αφορμή τη μεγάλη καθυστέρηση που παρατηρείται φέτος στις αποσπάσεις των εκπαιδευτικών Π.Ε., αναβάλει την αυριανή συνεδρίασή του και θα προβεί, μαζί με τους αιρετούς του ΚΥΣΠΕ, σε παράσταση διαμαρτυρίας, αύριο Τρίτη 30 Αυγούστου 2011, στις 10.00 π.μ., στο Υπουργείο Παιδείας (πριν τη συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ).

ΔΑΚΕ ΠΕ: Αναστολή Εφαρμογής Απόφασης Συγχωνεύσεων Σχολικών Μονάδων. Το «ράβε-ξήλωνε» του Υπουργείου Παιδείας σε ημερήσια διάταξη… »

Ένα ακόμα κρίκο στην αλυσίδα του ατελείωτου «ράβε – ξήλωνε» στο οποίο έχει επιδοθεί η πολιτική ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας αποτελεί και η αναστολή της απόφασης για τον «Υποβιβασμό, Συγχώνευση και κατάργηση Σχολικών Μονάδων» σε δεκαεπτά (17) περιπτώσεις σχολικών μονάδων της Πρωτοβάθμιας και σε δεκαέξι (16) περιπτώσεις της Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης.

Συμπληρωματικές αποσπάσεις, ανακλήσεις και διορθώσεις αποσπάσεων Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης σε Περιφερειακές Διευθύνσεις και Διευθύνσεις Εκπαίδευσης »

Συμπληρωματικές αποσπάσεις, ανακλήσεις και διορθώσεις αποσπάσεων Εκπαιδευτικών Α/θμιας Εκπ/σης σε Περιφερειακές Διευθύνσεις και Διευθύνσεις Εκπαίδευσης.

Αποσπάσεις εκπαιδευτικών στα πειραματικά σχολεία και στα ΚΕΔΔΥ. Αύριο οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ »

Σας κοινοποιούμε τις αποσπάσεις εκπαιδευτικών Π.Ε. στα πειραματικά σχολεία και στα ΚΕΔΔΥ, που εγκρίθηκαν στη σημερινή συνεδρίαση του ΚΥΣΠΕ. Οι αποσπάσεις έγιναν αποκλειστικά με αντικειμενικά κριτήρια. Η συνεδρίαση του Συμβουλίου διεκόπη και οι αποσπάσεις από ΠΥΣΠΕ σε ΠΥΣΠΕ θα γίνουν αύριο.

ΔΟΕ: Τοποθετήσεις εκπαιδευτικών σε σχολικές μονάδες από τα ΠΥΣΠΕ »

Κύριε Γενικέ Γραμματέα, Με αφορμή την επικείμενη διαδικασία των αποσπάσεων των εκπαιδευτικών όλης της χώρας, επισημαίνουμε πως θα πρέπει να ακολουθηθεί από τα υπηρεσιακά συμβούλια η διαδικασία όλων των τελευταίων χρόνων, δηλαδή οι αιτήσεις νεοδιορισθέντων και αποσπασθέντων να εξετάζονται ταυτόχρονα ώστε να μη δημιουργούνται αδικίες μεταξύ συναδέλφων.

Δήμος Κέρκυρας: Συμβούλια Σχολικής Κοινότητας »

Δείτε την απόφαση της ΕΝΙΑΙΑΣ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΕΠΙΤΡΟΠΗΣ ΠΡΩΤΟΒΑΘΜΙΑΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΔΗΜΟΥ ΚΕΡΚΥΡΑΣ για τον καθορισμό των μελών των Συμβουλίων Σχολικών Κοινότητων.

Διανομή Βιβλίων για τα Σχολεία της Διεύθυνσης και του 1ου Γραφείου ΠΕ Κέρκυρας »

Παρακαλούμε να ειδοποιηθούν τα Σχολεία της Διεύθυνσης και του 1ου Γραφείου να παραλάβουν τα βιβλία του συνημμένου πίνακα από το  Δημοτικό Σχολείο Μαντουκιού Κέρκυρας: