Αρχεία για 2 Αυγούστου 2011

Απόφαση – πλαίσιο Ε.Ε. Α.Δ.Ε.Δ.Υ. 2/8/2011 για άμεση, νέα ανάπτυξη αγωνιστικών & απεργιακών μορφών δράσης με πολύμορφο τρόπο & συνδυασμό »

Α.- Η νέα επίθεση, στοχοποίηση, κατασυκοφάντηση των εργασιακών δικαιωμάτων, του στενού και ευρύτερου δημόσιου τομέα, των συλλογικών κατακτήσεων και συλλογικών διαπραγματεύσεων στον ιδιωτικό τομέα, είναι στα ύψη. Αποτελεί την εισαγωγή – όπως και στις αρχές του 2010 – για τη γενίκευση πιο ακραίων, βίαιων και δραματικών μέτρων σε βάρος των μικρομεσαίων, αδύναμων, χαμηλών και περιθωριοποιημένων […]

Υπ. Παιδείας: Διευκρινίσεις σχετικά με την τοποθέτηση υποψηφίων Διευθυντών όλων των τύπων Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης »

Σχετικά με την τοποθέτηση των υποψηφίων Διευθυντών όλων των τύπων Σχολικών Μονάδων Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, σας γνωρίζουμε τα εξής:

Υπ. Παιδείας: Αποσπάσεις εκπαιδευτικών στην Κεντρική Υπηρεσία για το σχολικό έτος 2011/12 »

Ανανεώσεις αποσπάσεων εκπαιδευτικών στην Κεντρική Υπηρεσία για το σχολικό έτος 2011/12 Νέες αποσπάσεις εκπαιδευτικών στην Κεντρική Υπηρεσία για το σχολικό έτος 2011/12

Δ. Μπράτης: Οι θέσεις, ανά περιφέρεια, των σχολικών συμβούλων Π.Ε. »

Σας κοινοποιώ τις θέσεις των σχολικών συμβούλων ανά περιφέρεια , όπως αυτές υπήρχαν στην επιλογή που έγινε το 2007. Επισημαίνω ότι ο συνολικός αριθμός των θέσεων και κατά τη φετινή επιλογή παραμένει ο ίδιος, δεν έχει όμως ορισθεί ο ακριβής αριθμός των θέσεων ανά περιφέρεια.

Υπ. Παιδείας: Συνολικές αξιολογικές μονάδες των υποψηφίων Σχολικών Συμβούλων Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης »

Ο πίνακας με τα μόρια των υποψηφίων Σχολικών Συμβούλων δημοτικής εκπαίδευσης και προσχολικής αγωγής Από 4 έως και 10-8-2011 οι ενστάσεις. Αρχές Σεπτέμβρη οι συνεντεύξεις.

Υπ. Παιδείας: Αποσπάσεις εκπαιδευτικών Π.Ε. για το σχολικό έτος 2011-2012 σε Ιερές Μητροπόλεις »