Αρχεία για 26 Απριλίου 2011

“Το Βήμα” – Xωρίς συνδικαλιστές τα Πειθαρχικά. Ριζικές αλλαγές και πιο αυστηρές ποινές για επίορκους δημοσίους υπαλλήλους »

Ελπίδες ότι οι πράξεις των επίορκων δημοσίων υπαλλήλων θα τιμωρούνται εγκαίρως και ουσιαστικά από την υπηρεσία τους και τη Δικαιοσύνη γεννά το σχέδιο αναμόρφωσης του Πειθαρχικού Δικαίου του Δημοσίου. Οι αλλαγές που υιοθετεί νομοσχέδιο, το οποίο αναμένεται να θέσει σε δημόσια διαβούλευση το επόμενο διάστημα ο υπουργός Εσωτερικών κ. Ι. Ραγκούσης , είναι ριζικές.

Διαδικασία εγγραφής–επιλογής μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2011-2012 »

Εγκύκλιο εξέδωσε το Υπουργείο Παιδείας σχετικά με τη διαδικασία επιλογής και εγγραφής μαθητών στην Α΄ τάξη Γυμνασίου των Μουσικών Σχολείων για το σχολικό έτος 2011-2012.

ΑΔΕΔΥ: Δελτίο Τύπου για 24ωρη Γενική Απεργία, ΓΣΕΕ-ΑΔΕΔΥ την Τετάρτη 11 Μαΐου »

Η Α.Δ.Ε.Δ.Υ., μπροστά στη νέα επίθεση που έχουν εξαπολύσει Κυβέρνηση και Τρόικα σε εργαζόμενους, ανέργους και συνταξιούχους, μέσω του προγράμματος δημοσιονομικής προσαρμογής, του «μισθολογίου» των νέων περικοπών αλλά και του «Συμφώνου Ανταγωνιστικότητας», που «θεσμοθετεί» τη διαρκή λιτότητα και καταδικάζει ολόκληρη την κοινωνία στη φτώχεια, καλεί σε μαζική συμμετοχή: