Αρχεία για 4 Απριλίου 2011

Διευκρινίσεις σχετικά με μοριοδότηση αποσπασμένων εκπαιδευτικών »

Εγκύκλιος 40260/Δ2/04-04-2011 του ΥΠΔΒΜΘ

Αθλητικές δραστηριότητες – Καινοτόμες δράσεις 7ου Δημ. Σχολείου Κέρκυρας – Τουρνουά Χάντμπολ Δημοτικών Σχολείων »

Αγαπητοί Συνάδελφοι, το Σχολείο μας έχοντας την ανάγκη να δώσει την ευκαιρία στους μαθητές της Ε΄ και ΣΤ΄ τάξης να αγωνιστούν σε αθλητικά παιχνίδια και να πάρουν τη χαρά που δίνει η συμμετοχή σε έναν αγώνα , διοργανώνει «Τουρνουά Χάντμπολ» και σας προσκαλεί να λάβετε μέρος με μία ομάδα αγοριών και μία ομάδα κοριτσιών.

ΠΜΣ Παντείου: Πολιτική Επιστήμη και Ιστορία – Αιτήσεις από 2 έως 17/5/2011 – Το πρόγραμμα και η ύλη »

Καλούνται οι ενδιαφερόμενοι να υποβάλουν αίτηση συμμετοχής στις διαδικασίες επιλογής μεταπτυχιακών φοιτητών στο ΠΜΣ “Πολιτική Επιστήμη και Ιστορία” για το ακαδ. έτος 2011-2012.

NT ΑΔΕΔΥ Κέρκυρας: Ανακοίνωση για τις συγχωνεύσεις σχολικών μονάδων »

Το Νομαρχιακό Τμήμα Κέρκυρας της Α.Δ.Ε.Δ.Υ ήδη με απόφασή του το προηγούμενο διάστημα τοποθετήθηκε στο θέμα των συγχωνεύσεων και καταργήσεων σχολικών μονάδων, υιοθετώντας τη θέση των πρωτοβάθμιων σωματείων των εκπαιδευτικών (Σ.Ε.Π.Ε και Ε.Λ.Μ.Ε Κέρκυρας).

Βασ. Παληγιάννης: Προτάσεις με βάση το σχέδιο της επιτροπής αναμόρφωσης του νομοθετικού πλαισίου που διέπει τις μεταθέσεις και αποσπάσεις των Εκπαιδευτικών »

Η επιτροπή συνεδρίασε στις 23-3-2011 και κατέληξε σε συγκεκριμένες προτάσεις για τις μεταθέσεις και αποσπάσεις των εκπαιδευτικών. Με βάση το παραπάνω κείμενο προτάσεων η ΔΟΕ θα συνεδριάσει την Τρίτη 5-4-2011 για την κατάθεση της τελικής της πρότασης.