Αρχεία για 16 Απριλίου 2011

Λειτουργία των Ειδικών Υπηρεσιακών Συμβουλίων Εκπαίδευσης στην Ο. Δ. Γερμανίας »

Στο υποβληθέν σχέδιο νόμου για το «Θεσμικό πλαίσιο των πρότυπων πειραματικών σχολείων- Ίδρυση ινστιτούτου εκπαιδευτικής πολιτικής, οργάνωση του ινστιτούτου τεχνολογίας υπολογιστών και εκδόσεων “ΔΙΟΦΑΝΤΟΣ” και λοιπές διατάξεις», προτείνεται από την ηγεσία του Υπουργείου Παιδείας, αιφνιδιαστικά και χωρίς καμία προηγούμενη διαβούλευση, μια απαράδεκτη ρύθμιση του θέματος των ειδικών υπηρεσιακών συμβουλίων πρωτοβάθμιας και δευτεροβάθμιας ελληνόγλωσσης εκπαίδευσης στην […]

Aποτελέσματα των εξετάσεων γλωσσομάθειας για εκπαιδευτικούς υποψήφιους για απόσπαση στο εξωτερικό »

To Υπουργείο Παιδείας γνωστοποίησε τα αποτελέσματα των εξετάσεων γλωσσομάθειας για εκπαιδευτικούς υποψήφιους για απόσπαση στο εξωτερικό για το σχολικό έτος 2011 -2011 (σε όλες τις γλώσσες). H προθεσμία υποβολής αιτήσεων για ανάκληση αίτησης απόσπασης ή για άρση συναπόσπασης είναι έως τις 4 Μαΐου 2011.