“Tell, teach, include!” – Disability week/Collaborative product/Web2 tools

eTwinning 2023-2024

Tell-Teach-Include!

End of project – student evaluation

Το έργο μας έφτασε στο τέλος του και εκπαιδευτικοί, γονείς και τα παιδιά το αξιολογούν.

student evaluation

Disability week

Στα πλαίσια του έργου μας “Tell-Teach-Include!”, που είναι ένα έργο συμπερίληψης, ασχοληθήκαμε με διάφορες δραστηριότητες ευαισθητοποίησης σχετικά με τα άτομα με αναπηρία.

disability week

Collaborative story

Η συμμετοχή μας στην συνεργατική ιστορία του έργου μας. Ζωγραφίσαμε μία σελίδα της ιστορίας την οποία σχεδίασαν τα παιδιά ενός από τα συνεργαζόμενα σχολεία.

joint story1

IMG 20240603 113539 975

Web2 tools for students

Στο εξώφυλλο της συνεργατικής μας ιστορίας, στο  web2 canva προσθέτουμε τη φιγούρα ενός σαλιγκαριού.

canva

Στο web2 jigsawplanet παίζουμε το puzzle με το λογότυπο του έργου μας.

PUZZLE

CC BY-NC-SA 4.0 “Tell, teach, include!” – Disability week/Collaborative product/Web2 tools από ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΕΣΟΡΟΠΗΣ διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.

2 σχόλια στο ““Tell, teach, include!” – Disability week/Collaborative product/Web2 tools

1. Συγχαρητήρια για τη συμμετοχή, ραντεβού του χρόνου με νέες προκλήσεις και νέες εμπειρίες ορμώμενες από τη δίψα για καινοτόμα γνώση!!!