Tell-teach-include / Will you play with me?

eTwinning 2023-2024

Tell-Teach-Include!

Δεύτερη δράση του έργου: Will you play with me?

Σε online επικοινωνία τα παιδιά παρακολουθούν παραδοσιακά παιχνίδια που παρουσιάζουν δύο συνεργαζόμενα σχολεία, από την Τουρκία και την Ελλάδα.

event presentation 29 3 2024

Τα παιδιά ζωγραφίζουν τα παραδοσιακά παιχνίδια που παρακολούθησαν στην παρουσίαση.

games

Στο Νηπιαγωγείο παίζουμε τα παραδοσιακά παιχνίδια “το μαντηλάκι” και το “λύκε-λύκε είσαι εδώ;” που μας παρουσίασαν τα σχολεία της Τουρκίας και της Ελλάδας.

Project name – a

Τα παιδιά φιλοτεχνούν το γράμμα a από τις λέξεις του τίτλου του έργου. Επιλέγουν με ψηφοφορία τη δημιουργία του γράμματος a με κολάζ, για τη συμμετοχή μας στο συνεργατικό τίτλο που θα δημιουργηθεί από όλα τα σχολεία του έργου.

Μαθαίνουμε τις σημαίες των συνεργαζόμενων χωρών του έργου, της Ελλάδας και της Τουρκίας

CC BY-NC-SA 4.0 Tell-teach-include / Will you play with me? από ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΕΣΟΡΟΠΗΣ διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.