Εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025

Εγγραφές στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025

Οι αιτήσεις εγγραφών στα δημόσια Νηπιαγωγεία Γενικής Παιδείας, για το σχολικό έτος 2024-2025 θα πραγματοποιηθούν από 1 έως 20 Μαρτίου 2024.

Οι εγγραφές στα Νηπιαγωγεία για το σχολικό έτος 2024-2025  θα πραγματοποιηθούν ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ από  1 μέχρι 20 Μαρτίου 2024.

Εγγράφονται μαθητές/τριες  γεννημένοι/ες το 2020 (προνήπια) .

Ηλεκτρονική Αίτηση Εγγραφής υποβάλλει ο γονέας/κηδεμόνας για το Νηπιαγωγείο που ανήκει, βάσει της διεύθυνσης κατοικίας του σύμφωνα με τα όρια της σχολικής περιφέρειας του Νηπιαγωγείου, μέσω της ηλεκτρονικής πλατφόρμας του Υπουργείου Ψηφιακής Διακυβέρνησης στην ηλεκτρονική διεύθυνση:

images 2

Δικαιολογητικά που θα προσκομιστούν  ΜΕΤΑ την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής στο Νηπιαγωγείο:

1. Βιβλιάριο υγείας, στο οποίο να φαίνεται ότι έχουν γίνει τα προβλεπόμενα εμβόλια.
  2. ΑΔΥΜ (Ατομικό Δελτίο Υγείας Μαθητή).
  3. Έγγραφη συναίνεση του έτερου γονέα/κηδεμόνα με υπεύθυνη δήλωσή του.

Παρακαλούμε τους ενδιαφερόμενους γονείς μετά την ηλεκτρονική αίτηση εγγραφής να επικοινωνούν με την προϊσταμένη του Νηπιαγωγείου για ραντεβού.

Πληροφορίες: Νηπιαγωγείο Μεσορόπης

Τηλέφωνο: 2592350774

email: mail@nip-mesor.kav.sch.gr

CC BY-NC-SA 4.0 Εγγραφές για το σχολικό έτος 2024-2025 από ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΕΣΟΡΟΠΗΣ διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.