Σχολική εβδομάδα εθελοντισμού

Let’s do it Greece – Νοιάζομαι και Δρω

Το Νηπιαγωγείο συμμετείχε στη σχολική εβδομάδα εθελοντισμού Let’s do it Greece με στόχο την ενθάρρυνση πράξεων εθελοντισμού και ευαισθητοποίησης για το περιβάλλον.

Υλοποιήθηκαν δράσεις α) καθαριότητας του αύλειου χώρου (συλλογή και ανακύκλωση απορριμμάτων) β) δημιουργίας παιχνιδιών στην αυλή με ανακυκλώσιμα υλικά (παλιά λάστιχα αυτοκινήτων).

Αρωγός στην υλοποίηση δράσης η εθελοντική συμμετοχή γονέων του Νηπιαγωγείου.

Μήνυμα πράξεων εθελοντισμού για κοινοφελή σκοπό.

Μικροί και μεγάλοι σε Δράση!

Συμμετοχή του Νηπιαγωγείου στην σχολική εβδομάδα εθελοντισμού που διοργανώνεται από “Let’s do it Greece & Νοιάζομαι και Δρω”. Η δράση εθελοντισμού πραγματοποιείται από 1 έως 7 Απριλίου 2019 στον αύλειο χώρο του Νηπιαγωγείου Μεσορόπης.

CC BY-NC-SA 4.0 Σχολική εβδομάδα εθελοντισμού από ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΕΣΟΡΟΠΗΣ διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.