Διαδικτυακή ομιλία – Διαχείριση της απώλειας

Διαδικτυακή ομιλία

με θέμα “Διαχείριση της απώλειας σε παιδιά προσχολικής ηλικίας”

Τη Δευτέρα 20/12/2021 πραγματοποιήθηκε διαδικτυακή ομιλία-συζήτηση με τους γονείς του Νηπιαγωγείου Μεσορόπης και Παραλίας Οφρυνίου με εισηγήτρια την ψυχολόγο του Κέντρου Πρόληψης Καβάλας κ.Κική Σαββίδου στην ηλεκτρονική πλατφόρμα webex. Το Νηπιαγωγείο σε συνεργασία με το Κέντρο Πρόληψης Καβάλας οργάνωσε την ομιλία για την ενημέρωση γονέων και εκπαιδευτικών, στο πλαίσιο υλοποίησης του σχεδίου δράσης “σχολείο και οικογένεια”. Η απώλεια και η προσέγγισή της σε παιδιά προσχολικής ηλικίας ήταν το θέμα της ομιλίας-συζήτησης. Ευχαριστούμε όλους τους συμμετέχοντες!

Η εισήγηση της ψυχολόγου κ. Σαββίδου Κικής

Λήψη αρχείου

CC BY-NC-SA 4.0 Διαδικτυακή ομιλία – Διαχείριση της απώλειας από ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΜΕΣΟΡΟΠΗΣ διατίθεται με άδεια χρήσης Creative Commons -Αναφορά Δημιουργού – Μη Εμπορική Χρήση – Παρόμοια Διανομή4.0.