Το ιστολόγιο μας…

Αγαπητοί γονείς και αγαπημένοι  μας  μαθητές,

Ευχόμαστε να είστε όλοι καλά! Σας καλωσορίζουμε στο ιστολόγιο του σχολείου μας. Εδώ  μπορείτε να ενημερώνεστε  σχετικά με θέματα που αφορούν το Νηπιαγωγείο, να διαβάζετε ανακοινώσεις και να βλέπετε προτάσεις που μπορεί να ενδιαφέρουν τα παιδιά.

Σας ευχόμαστε καλή περιήγηση.

Σας επισημαίνουμε ότι στο σύνδεσμο Προσχολικής Εκπαίδευσης Δράσεις (https://64ppa.blogspot.com) ,κάνετε κλικ επάνω  και μπορείτε να μπαίνετε και να βρίσκετε υλικό(το οποίο ανανεώνεται διαρκώς)   και δραστηριότητες για τα παιδιά της ηλικίας του Νηπιαγωγείου.

Έχοντας  πάντα στο μυαλό  το καλό των παιδιών μας  σας θυμίζουμε ότι στην χρήση του ηλεκτρονικού υπολογιστή  χρειάζεται μέτρο και ενσυναίσθηση. Η υπερβολή δε βοηθά,ειδικά στην προσχολική ηλικία των παιδιών μας. Έχουμε εμπιστοσύνη στη δύναμη, τη διάθεση και τη δημιουργικότητά σας και θα είμαστε αρωγοί στις προσπάθειες σας.

Καλή δύναμη σε όλους, στις δύσκολες στιγμές που διανύουμε.

Οι εκπαιδευτικοί του Νηπιαγωγείου Διακοπτού