Αρχείο ημέρας 18/03/2020

το ΓΕ.Λ. Ζωσιμαίας στηρίζει τους μαθητές του.

Υλικό για την Χημεία Προσανατολισμού Γ Λυκείου, στον σύνδεσμο:

που φιλοξενείται στην πλατφόρμα  τηλεκπαίδευση  που Π.Σ.Δ.

Πρόσβαση : ο κάθε μαθητής των ομάδων προσανατολισμού Θετικών σποδών και Υγείας, με τον προσωπικό τους κωδικό για το  Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο.

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

Το Υπουργείο Παιδείας και Θρησκευμάτων, ανταποκρινόμενο στις εξελίξεις και στην αναστολή λειτουργίας των εκπαιδευτικών δομών για την ανάσχεση της μετάδοσης του κορωνοϊού, ενεργοποιεί ψηφιακά εργαλεία που θα επιτρέψουν την εξ αποστάσεως διδασκαλία και επικοινωνία μεταξύ εκπαιδευτικών και μαθητών.

ΠΑΤΗΣΤΕ ΕΔΩ:

ΟΔΗΓΙΕΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΞ ΑΠΟΣΤΑΣΕΩΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ

.

Δύο μαθήτριές μας στο Ευρωκοινοβούλιο.

Δύο μαθήτριές μας μετά από εξετάσεις στο Διαγωνισμό Euroscola, επελέγησαν να συμμετάσχουν με άλλους μαθητές Λυκείου της Ελλάδας και από τις χώρες – μέλη της Ευρωπαϊκής Ένωσης, με σκοπό να γνωρίσουν τον χώρο και τον τρόπο λειτουργίας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου και να εκφράσουν τις προσδοκίες και τις απόψεις τους για την ευρωπαϊκή οικοδόμηση. Η ημερίδα ήταν προγραμματισμένη για τις 3 Απριλίου 2020.

Μετά τα τελευταία γεγονότα της πανδημίας, η Ημερίδα αναβλήθηκε.

.Συνημμένο χωρίς τίτλο 00037

Συνημμένο χωρίς τίτλο 00040