Αρχείο ημέρας 03/03/2020

« Συγχαρητήρια επιστολή»

κ. Δ/ντά του ΓΕΛ Ζωσιμαίας Σχολής Ιωαννίνων

Αγαπητοί συνάδελφοι,  αγαπητοί μαθητές,

Με ιδιαίτερη χαρά πληροφορηθήκαμε την βράβευση του μαθητή σας
Κρανιώτη Βασιλείου της Γ΄ Λυκείου ο οποίος πήρε το Γ΄Βραβείο στην 37η Εθνική Μαθηματική Ολυμπιάδα «Ο Αρχιμήδης» που έγινε στην Αθήνα την 22α Φεβρουαρίου 2020, στο πλαίσιο του Πανελλήνιου Μαθητικού Διαγωνισμού.

Ο Διαγωνισμός είναι από τις σημαντικότερες δραστηριότητες της ΕΜΕ, που  μεταξύ  άλλων  συμβάλλει  στην  ανάπτυξη  των  πιο  δημιουργικών ικανοτήτων  και  στην  καλλιέργεια  της  ευγενικής άμιλλας μεταξύ των μαθητών.

Η επιστημονική και παιδαγωγική καθοδήγηση από τους καθηγητές του σχολείο σας, οι γονείς του μαθητή, που ήταν αρωγοί σε κάθε βήμα του, ήταν σημαντικοί παράμετροι αυτής της επιτυχίας. Μια επιτυχία που χρεώνεται ωστόσο στο χρόνο που διέθεσε και στην προσπάθεια που κατέβαλε ο ίδιος σε κάθε δοκιμασία που είχε μπροστά του.

Ευχόμαστε στο μαθητή  καλή συνέχεια και καλή επιτυχία στους επόμενους στόχους του και θερμά συγχαρητήρια προς τη διεύθυνση και τους εκπαιδευτικούς του σχολείου σας.

Ο Οργανωτικός Συντονιστής

ΠΕ.Κ.Ε.Σ. Ηπείρου