Συμμετοχή σε Συνέδριο στο Βελιγράδι

Το σχολείο μας συμμετέχει για πρώτη φορά στο 5ο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Συνέδριο με θέμα:
Ρήγας Βελεστινλής, 220 χρόνια από το Θάνατό του: Ο Επαναστάτης Ειρηνιστής και το Όραμα της Βαλκανικής Συναδέλφωσης. Βιέννη-Τεργέστη-Βελιγράδι.

Η Εθνική επιτροπή της UNESCO, το Ελληνικό Ίδρυμα Πολιτισμού και το Ελληνικό Ίδρυμα Πολιτισμού Ιταλίας και Σερβίας έχουν την τιμή να προσκαλέσουν στο 5ο Ευρωπαϊκό Μαθητικό Συνέδριο που θα διεξαχθεί στο Βελιγράδι  55 σχολεία ένα εκ  των οποίων είναι και το ΓΕΛ Βουλιαγμένης.

Μαρία – Αικατερίνη Παπαχριστοπούλου – Τζιτζικώστα Πρόεδρος Ελληνικής Εθνικής Επιτροπής για την UNESCO

Κωνσταντίνος Τσουκαλάς Πρόεδρος του Ελληνικού Ιδρύματος Πολιτισμού

Αλίκη Κεφαλογιάννη – Χατζάκη Διευθύντρια του Ελληνικού Ιδρύματος Πολιτισμού Ιταλίας

Νικόλαος Α. Κούκης Υπεύθυνος Ευρωπαϊκών Μαθητικών Συνεδρίων Πρόεδρος Οργανωτικής Επιτροπής

Σχολείων-PDF

Συμμετέχουν στο συνέδριο 14 μαθητές και μαθήτριες όλων των τάξεων του σχολείου μας οι οποίοι θα παρουσιάσουν τη δουλειά τους.

Διοργανώτριες της εκδήλωσης αυτής είναι οι καθηγήτριες κ. Ζαφειριάδου και κ. Δημητροπούλου.