Οι εκπαιδευτικοί μας

Με λογισμό και με όνειρο         Διονύσιος Σολωμός

Οι στίχοι του εθνικού μας ποιητή Διονυσίου Σολωμού καθοδηγούν το ταξίδι μας στη γνώση και στην εκπαίδευση των μαθητών μας.

Στόχος μας, οι μαθητές μας να αξιοποιούν την εμπειρία του παρελθόντος και να αποκτούν γνώσεις και εμπειρίες προσανατολισμένες στο μέλλον.

Κινητήρια δύναμή μας,  η επιθυμία να διαμορφώσουμε τους αυριανούς πολίτες της Ελλάδας και του Kόσμου με γνώσεις, αξίες, ιδανικά, στόχους!

Εργαλεία μας, η συνεργασία, η ομαδικότητα, η αλληλεγγύη και ο εθελοντισμός που αξιοποιούνται από μαθητές, εκπαιδευτικούς και γονείς σε πλαίσιο αρμονικής συνεργασίας όλης της σχολικής κοινότητας.

Σας καλούμε μαζί μας συνοδοιπόρους σε αυτό το ταξίδι στη γνώση!

Οι εκπαιδευτικοί που στελεχώνουν το σχολείο μας το σχολικό έτος 2021-2022

Οι μαθηματικοί   κ.κ. Βαρούχας, Κωσταρίδου

Ο φυσικός κ. Γκούσκος, ο χημικός κ. Τσινταβής, η βιολόγος κ. Τσουμπελή

Οι φιλολόγοι κ.κ.  Δημητροπούλου, Λυμπέρη, Ματακιά, Γκίκας, Μανώλη