Εθελοντική συμμετοχή του σχολείου μας στην αθλητική διοργάνωση IRONMAN®70.3® Vouliagmeni

Μια ξεχωριστή ημέρα ήταν η Κυριακή 22 Οκτωβρίου για 40 μαθητές και μαθήτριες του σχολείου μας που συμμετείχαν ως εθελοντές και εθελόντριες στην αθλητική διοργάνωση IRONMAN®70.3® Vouliagmeni.

Το σχολείο μας ήταν υπεύθυνο για τον σταθμό υδροποσίας στη Λίμνη Βουλιαγμένης. Όλοι μας απολαύσαμε κάθε στιγμή της ημέρας, από νωρίς το πρωί με το στήσιμο του σταθμού,

ΣΤΑΘΜΟΣ 1 ΣΤΑΘΜΟΣ 2 ΣΤΑΘΜΟΣ 3  ΣΤΑΘΜΟΣ 4

κατά τη διάρκεια του πρωινού δίνοντας στους αθλητές και τις αθλήτριες ροφήματα και τροφή και εμψυχώνοντάς τους κατά την υπερπροσπάθειά τους, μέχρι νωρίς το απόγευμα που πέρασαν οι τελευταίοι αθλητές.

ΣΤΑΘΜΟΣ 5  ΣΤΑΘΜΟΣ 6  ΣΤΑΘΜΟΣ 7  ΣΤΑΘΜΟΣ 8

Συγχαρητήρια στους μαθητές και στις μαθήτριές μας που αφιέρωσαν τον ελεύθερο χρόνο τους την Κυριακή στην εθελοντική δράση.

Συγχαρητήρια στην εκπαιδευτικό υπεύθυνη για τη διοργάνωση της δράσης κ. Κωσταρίδου.

ΟΜΑΔΑ 1 ΟΜΑΔΑ 2

Συνδιοργάνωση: ο γυμναστής του σχολείου μας κ. Δήμου.

Συνοδός: η Διευθύντρια του σχολείου κ. Κασκαντάμη.