Ανακοίνωση για τη δημιουργία κωδικού ασφαλείας για την ηλεκτρονική υποβολή Μηχανογραφικού Δελτίου

Καλούνται όσοι ενδιαφέρονται να υποβάλουν Μηχανογραφικό Δελτίο για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ή/και Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο για εισαγωγή στις Δημόσιες Σ.Α.Ε.Κ. (πρώην Ι.Ε.Κ.) έτους 2024, καθώς και οι υποψήφιοι που συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις το 2022 ή το 2023, οι οποίοι διεκδικούν το 10% των θέσεων εισακτέων, χωρίς νέα εξέταση, να απευθυνθούν στο Σχολείο από την Πέμπτη 20 Ιουνίου 2024 ως και την Παρασκευή 28 Ιουνίου 2024 από 9:00 έως 13:00, προκειμένου να αποκτήσουν προσωπικό κωδικό ασφαλείας (password).

Τις ίδιες μέρες και ώρες μπορούν να προσέρχονται στο Σχολείο και όσοι τελειόφοιτοι ΓΕΛ του τρέχοντος σχολικού έτους δε συμμετείχαν στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2024 και οι οποίοι ενδιαφέρονται να υποβάλουν Παράλληλο Μηχανογραφικό Δελτίο (Π.Μ.Δ.) για εισαγωγή στις Δημόσιες Σ.Α.Ε.Κ. (πρώην Ι.Ε.Κ.), προκειμένου να δημιουργήσουν με την ίδια διαδικασία τον προσωπικό τους κωδικό ασφαλείας (password).

Από το Γραφείο του ΓΕ.Λ. Τήνου