03062013682

Τα παιδιά και οι εκπαιδευτικοί του 12ου Νηπιαγωγείου Λιβαδειάς οργάνωσαν την έκθεση ζωγραφικής «Ο μικρός Ναυτίλος». Μια εικαστική περιπλάνηση στο έργο του Οδυσσέα Ελύτη.

Α)        Οι αναπληρωτές εκπ/κοί, για την παραλαβή των εγγράφων αναφορικά με τη λήξη του διδακτικού έτους: Βεβαίωση προϋπηρεσίας, Απόφαση απόλυσης, Βεβαίωση- Δήλωση Εργοδότη (Έντυπο Ε7) και Βεβαίωση Εργοδότη (Αντίγραφο Α.Π.Δ.), πρέπει να υποβάλουν αίτησηέως 14 Ιουνίου 2013.- προς τη Δ/νση  Π.Ε. Βοιωτίας σύμφωνα με το επισυναπτόμενο υπόδειγμα.

Η παραλαβή των εγγράφων θα γίνει από τα γραφεία της Δ/νσης Π.Ε. Βοιωτίας (Αισχύλου και Οδυσσέως, Λιβαδειά- οικονομικό τμήμα) την Τρίτη 25/6/2013 -για καλύτερη εξυπηρέτηση- με βάση το προτεινόμενο χρονοδιάγραμμα και σύμφωνα με το αρχικό γράμμα του επωνύμου:

• 11.00π.μ. έως 12.30π.μ. από Α έως Κ
  • 12.30μ.μ. έως 14.00μ.μ. από Λ έως Π
  • 14.00μ.μ. έως 15.00μ.μ. από Ρ έως Ω

Ημέρα έναρξης αποστολής με courier-ταχυδρομικά:  Τρίτη 25 Ιουνίου 201303062013689.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Το χρονικό διάστημα από 21 έως 24 Ιουνίου 2013 η Υπηρεσία μας αδυνατεί να θέσει στη διάθεσή των αναπληρωτών εκπ/κών τα παραπάνω έγγραφα λόγω  αργιών (Σαββατοκύριακο- αργία του Αγίου Πνεύματος) και λειτουργικών δυσκολιών (πρέπει να γίνει ηλεκτρονική υποβολή σε τέσσερις διαφορετικές βάσεις δεδομένων. Ειδικά για την εκτύπωση του Εντύπου Ε7, που για πρώτη φορά γίνεται διαδικτυακά, δεν παρέχεται η τεχνική δυνατότητα να ενεργοποιηθεί το σύστημα πριν την Παρασκευή 21 Ιουνίου 2013 που είναι η τελευταία εργάσιμη ημέρα για όλους τους αναπληρωτές.

Β) Οι ωρομίσθιοι εκπ/κοί  θα υποβάλουν τη σχετική αίτηση (για την παραλαβή των εγγράφων λήξης του διδακτικού έτους) έως 10 Ιουνίου 2013.

Η παραλαβή θα γίνεται από τα γραφεία της Δ/νσης Π.Ε. Βοιωτίας (Αισχύλου και Οδυσσέως, Λιβαδειά- οικονομικό τμήμα) από την Τρίτη 18 Ιουνίου 2013.

-Παρακαλούνται οι Δ/ντές των σχολείων στα οποία απασχολούνται Ωρομίσθιοι εκπ/κοί να προσκομίσουν τους πίνακες ωρών και τα δικαιολογητικά στη Δ/νση μέχρι την Παρασκευή 14-6-2013 ώστε να είναι δυνατή η έγκαιρη έκδοση την παραπάνω εγγράφων.