Στις 22 Ιουνίου 2011 ημέρα Τετάρτη και ώρα 15.10’ μ.μ. στη Λιβαδειά, στο γραφείο της Δ/νσης Π.Ε Βοιωτίας, συνεδρίασε το ΠΥΣΠΕ Ν. Βοιωτίας, που συγκροτήθηκε με την αρ. Φ.22/4-1-2011 απόφαση του Περιφερειακού Δ/ντή Εκπ/σης Στερεάς Ελλάδας με την παρακάτω σύνθεση:
1. Γκάρτζιος Γεώργιος ,Διευθυντής της Δ/νσης Π.Ε. Βοιωτίας, ως Πρόεδρος.
2. Γιαννιός Μιχάλης,Δ/ντής του Δ.Σ. Αντίκυρας, ως Αντιπρόεδρος.
3. Σελέκου Αλεξάνδρα,Δ/λα του 2ου Δ.Σ. Θήβας, ως τακτικό μέλος.
4. Πανάγου Γεώργιος ,Δ/ντής του 1ου Δ.Σ .Θήβας ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος.
5. Αρχοντής Δημήτριος, Δ/ντή του Δ.Σ. Πλαταιών ως αναπληρωματικό αιρετό μέλος,
με τη συμμετοχή και της γραμματέα αυτού Καράβα Ευαγγελίας δ/λας του 5ου Δ.Σ. Λιβαδειάς, ύστερα από την αρ.23/22-6-2011 πρόσκληση του προέδρου του Συμβουλίου για να πάρει απόφαση πάνω στα θέματα ημερήσιας διάταξης.

ΘΕΜΑ 1ο : «Μεταθέσεις και οριστικές τοποθετήσεις των εκπ/κών της Α/θμιας Εκπ/σης και των εκπ/κών σε ΣΜΕΑΕ του ΠΥΣΠΕ Βοιωτίας» (4502/22-6-2011 )

Το ΠΥΣΠΕ Βοιωτίας έχοντας υπόψη του:
1. Το αρ. 15 του Π.Δ. 50/1996 και το Π.Δ. 100/1997 που αφορούν τις μεταθέσεις και τις οριστικές τοποθετήσεις των εκπ/κών Α/θμιας Εκπ/σης
2. Την αρ. Φ. 361.140341/Δ1/8-11-2010 Υπουργική Απόφαση «μεταθέσεις εκπ/κών Α/θμιας Εκπ/σης»
3. Τους πίνακες με τα ονοματεπώνυμα των εκπ/κών που μετατέθηκαν από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης και οι θέσεις τους παραμένουν κενές.
4. Τις αποφάσεις ΥΠΕΠΘ «Καταργήσεις, Ιδρύσεις και Προαγωγές Σχολικών Μονάδων Ν. Βοιωτίας
5. Την αρ. 10/30-5-2011 πράξη του με την οποία καθορίστηκαν τα οργανικά κενά του νομού Βοιωτίας μετά την τοποθέτηση των υπεράριθμων εκπαιδευτικών.
6. Τις δηλώσεις μετάθεσης και τοποθέτησης των ενδιαφερόμενων εκπ/κών α π ο φ ά σ ι σε ο μ ό φ ω ν α τις μεταθέσεις και οριστικές τοποθετήσεις των εκπ/κών Α/θμιας Εκπ/σης σε Δημοτικά Σχολεία και Νηπιαγωγεία του ΠΥΣΠΕ Βοιωτίας καθώς και τις τοποθετήσεις σε ΣΜΕΑ , ως εξής:

ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ –ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ

ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ –ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ

ΣΥΝΟΠΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΝ ΜΟΥΣΙΚΩΝ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ –ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΝ ΔΑΣΚΑΛΩΝ

ΑΝΑΛΥΤΙΚΟΣ ΠΙΝΑΚΑΣ ΜΕΤΑΘΕΣΕΩΝ –ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΕΩΝ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ
Οι αναλυτικοί πίνακες περιέχουν και τους εκπαιδευτικούς που έχουν διπλή εγγραφή εξαιτίας του γεγονότος ότι σε κάποιες προτιμήσεις τους προστίθενται και μόρια συνυπηρέτησης και εντοπιότητας .

Μετά τις μεταθέσεις και οριστικές τοποθετήσεις παραμένει 1 οργανικό κενό Νηπιαγωγών στο Ν/Γ Σ.Σ. Οινόης και καλούνται οι παρακάτω εκπαιδευτικοί:

ΠΙΝΑΚΑΣ ΝΗΠΙΑΓΩΓΩΝ ΠΟΥ ΠΑΡΑΜΕΝΟΥΝ ΣΤΗ ΔΙΑΘΕΣΗ ΤΟΥ ΠΥΣΠΕ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΥΜΠΛΗΡΩΜΑΤΙΚΗ ΔΗΛΩΣΗ ΤΟΠΟΘΕΤΗΣΗΣ

Οι νηπιαγωγοί οι οποίοι παρέμειναν στη διάθεση καλούνται να κάνουν Συμπληρωματική Δήλωση τοποθέτησης από 23-27 Iουνίου 2011.
Μετά τις οριστικές τοποθετήσεις των Δασκάλων, των Νηπιαγωγών και των Μουσικών δίνεται προθεσμία 5 ημερών για ενστάσεις.