Μαθηματικά και …άλλα πολλά! Και όχι μόνον!
Η κ. Χαριτώ Μακρίδου είναι συντονίστρια Α΄θμιας Εκπ/σης Αρσακείων – Τοσιτσείων Σχολείων. Η συνέντευξή της στη “Ελευθεροτυπία της 11-08-08” …σφάζει με το βαμβάκι. Μεγάλες αλήθειες. “Οι αλλαγές απαιτούν μηχανισμό, υλικό και ανθρώπους που θα ενημερώσουν και θα καθοδηγήσουν σωστά”. Και συνεχίζει: “Οι αλλαγές είναι επιβεβλημένες. Εκείνο που πονάει είναι οτι πάντα δε γίνονται με αντικειμενικά κριτήρια. Αρκετές φορές γίνονται βεβιασμένα, εξυπηρετώντας σκοπιμότητες που δεν υπηρετούν την άνοδο της παρεχόμενης παιδείας”. Κρατώ δυο πράγματα: Σχολικοί ψυχολόγοι και μαχόμενοι εκπαιδευτικοί!
Αφήστε μια απάντηση
Για να σχολιάσετε πρέπει να συνδεθείτε.