Έπαινος στο blog του σχολείου μας

webawards_2013-s260Ειδικό έπαινο στα πλαίσια του 6ου Πανελλήνιου Διαγωνισμού Εκπαιδευτικων Ιστοτόπων έλαβε το Blog του σχολείου μας στην κατηγορία Νηπιαγωγεία/Δημοτικά.

Ο διαγωνισμός διοργανώθηκε από την «Ελληνική Ένωση για την Αξιοποίηση των ΤΠΕ στην Εκπαίδευση» (e-Δίκτυο-ΤΠΕ-Ε) και την Πανελλήνια Ένωση εκπαιδευτικών για τις Φυσικές Επιστήμες «Μιχάλης Δερτούζος», σε συνεργασία με το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) και συμμετείχαν 665 ιστότοποι που διαγωνίζονταν σε 5 κατηγορίες (Νηπιαγωγείο-Δημοτικό, Γυμνάσιο, Λύκειο, Υποστηρικτές δομές εκπαίδευσης, Προσωπικοί ιστότοποι εκπαιδευτικών).

Σκοπός του διαγωνισμού ήταν η ανάδειξη όλων των ποιοτικών διαδυκτιακών τόπων που παρέχουν εκπαιδευτικές-παιδαγωγικές υπηρεσίες υψηλού επιπέδου.