Ευρωπαΐκή Ημέρα για τη Μουσική στο Σχολείο (EuDaMus) 15 Μαρτίου 2023

Για δεύτερη χρονιά, η Ευρωπαΐκή Ένωση για τη Μουσική στο Σχολείο (EAS) κάλεσε τα σχολεία όλης της Ευρώπης να συμμετάσχουν στην Ευρωπαΐκή Ημέρα για τη Μουσική στο Σχολείο (EuDaMus) στις  15 Μαρτίου 2023 ηχογραφώντας και βιντεοσκοπώντας το τραγούδι “Music in me” και ζωγραφίζοντας τη “Μουσική μέσα μας”
Αυτό είναι το βίντεο με το οποίο συμμετείχε το 1ο και 2ο Δ.Σ. Ασβεστοχωρίου στον εορτασμό της ημέρας.
Το παραπάνω βίντεο είναι με όλες τις ευρωπαϊκές συμμετοχές καθώς και τη δική μας!

Παρακάτω εμφανίζεται  η διαδικτυακή έκθεση ζωγραφικής στην οποία συμμετέχει το Γ’ 1 με ένα κολάζ από ζωγραφιές

Πολλά συγχαρητήρια σε όλους τους μαθητές για τη συμμετοχή τους ,στη μουσικό μας κ.Παπατζίκη  Στεφανία που ακούραστα φροντίζει για την μουσική παιδεία όλων των μαθητών/τριων των σχολείων μας  .Ένα μεγάλο ”  ΜΠΡΑΒΟ” σε όλους!!