ΕΠΕΤΕΙΟΣ 28ης ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ 1940

Γιορτάσαμε μετά από 2 χρόνια την επέτειο της 28ης Οκτωβρίου 1940. Την Πέμπτη 27-10-2022 στην αίθουσα εκδηλώσεων της Δημοτικής Βιβλιοθήκης Ασβεστοχωρίου, πραγματοποιήθηκε η σχολική μας γιορτή. Οι μαΘητές και μαθήτριες του ΣΤ1,  παρουσίασαν ένα πολύ όμορφο θεατρικό.Μαθητές και μαθήτριες του Ε1 πλαισίωσαν τη γιορτή, απαγγέλοντας  ιστορικά κείμενα που αναφέρονται στην τοπική ιστορία.Η συμβολή της χορωδίας μας ήταν εξαιρετική, με τα τραγούδια της αθάνατης εκείνης εποχής!Ευχαριστούμε πολύ τους/τις εκπαιδευτικούς που συνέβαλαν στην διοργάνωση και πραγματοποίηση αυτής της ξεχωριστής γιορτής:Τον εκπαιδευτικό του τμήματος κύριο Τερεζάκη Παντελεήμονα, την Υποδειευθύντρια κυρία  Αναστασιάδου Μαρία,την εκπαιδευτικό Μουσικής κυρία Παπατζίκη Στεφανία,την εκπαιδευτικό Θεατρικής Αγωγής κυρία Παπαϊωάννου Αναστασία,την εκπαιδευτικό Ειδικής Αγωγής κυρία  Χονδροματίδου Ελένη,την εκπαιδευτικό των Εικαστικών κυρία Κίνη Παρασκευή. Ευχόμαστε οι όμορφες αυτές στιγμές να μείνουν χαραγμένες στο μυαλό και στις ψυχές όλων μας!

1222.jpgΘΕΑΤΡΙΚΟΥ9 1ΜΟΥΣΟΛΙΝΙ

Την Παρασκευή 28 Οκτωβρίου 2022, ο σημαιοφόρος και οι παραστάτες του ΣΤ1, με τη συνοδεία του δασκάλου τους κυρίου Τερεζάκη Παντελεήμονα ,της κυρίας Αθηνάς Καραγκούνη και της Διευθύντριας, προσήλθαν στον Ιερό Ναό Αγίου Γεωργίου για την Δοξολογία.Στη συνέχεια κατευθυνθήκαμε στο Ηρώο για την Επιμνημόσυνη Δέηση και την κατάθεση στεφάνων.Ακολούθησε η μαθητική παρέλαση από όλους τους /τις μαθητές/τριες του σχολείου μας!Χρόνια Πολλά σε όλους!

.jpg.jpgΣΤΕΦΑΝΟΥΣΤΕΦΑΝΟΥ 11ΣΤ1