Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2022
Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2022
Με αφορμή την Ημέρα Ασφαλούς Διαδικτύου 2022 την Τρίτη 7 Φεβρουαρίου 2022 διαβάσαμε την ιστορία “Η μεγάλη απόφαση του @Παπάκη” από την ιστοσελίδα https://saferinternet4kids.gr/
https://saferinternet4kids.gr/digiduck/
Συζητήσαμε με τα παιδιά αν ο Παπάκης έκανε το σωστό και δεν ανέβασε τη φωτογραφία του φίλου του χωρίς την άδεια του. Σκεφτήκαμε πως θα ένιωθε ο φίλος του το γουρουνάκι και τί θα συνέβαινε.
Παρατηρήσαμε την αφίσα “Σκέφτομαι διπλά” από την ιστοσελίδα του saferinternet4kids
Αποφασίσαμε να φτιάξουμε μια αφίσα που θα προτρέπουμε ο καθένας μας πριν κοινοποιήσει οτιδήποτε στο διαδίκτυο να…
Σκέφτεται
Σέβεται
Συζητά