ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΓΙΑ 3ΗΜΕΡΗ ΕΚΠ/ΚΗ ΕΚΔΡΟΜΗ (ΖΑΚΥΝΘΟΣ, 9-11/4/2020) ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ Α/ΘΜΙΑΣ ΚΑΙ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ
Δ/ΝΣΗ Β/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΗ ΜΟΝΑΔΑ : ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ
Δ/νση          :  ΠΙΤΤΑΚΟΥ ΚΑΙ ΠΥΘΑΓΟΡΑ, ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ, 13341
Τηλέφωνο      :   210 2487898
E-mail         :  mail@4gym-an-liosion.att.sch.gr
Πληροφορίες: Καμαρινοπούλου Αγγελική

Άνω Λιόσια,   26 – 02 – 2020       Αρ. Πρ. 120 (ΑΝΑΚΟΙΝΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΟ ΟΡΘΟ)

ΠΡΟΣ:  Τα Ταξιδιωτικά Γραφεία

ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ

εκδήλωσης ενδιαφέροντος υποβολής οικονομικής προσφοράς

για πολυήμερη εκπαιδευτική εκδρομή – επίσκεψη

Με βάση την Υπουργική Απόφαση:   20883/ΓΔ4/13-01-2020   (  ΦΕΚ 456/τ.Β΄/13-02-2020 )

Α.   ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΣΧΟΛΙΚΗΣ ΜΟΝΑΔΑΣ :

• Τόπος μετακίνησης : Ζάκυνθος
  • Ημερομηνίας αναχώρησης: 09 – 04 – 2020                    Ώρα αναχώρησης :        07:00 π.μ.
  • Ημερομηνίας επιστροφής :    11 – 04 – 2020                     Ώρα επιστροφής :   20:00 μ.μ.
  • Πλήθος συμμετεχόντων μαθητών:  Σαράντα εννέα (49 )      Τάξη :     Γ΄
  • Πλήθος συμμετεχόντων συνοδών εκπαιδευτικών:   Τέσσερις (04 ).

Β.   ΣΥΝΟΠΤΙΚΟ  ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ  ΜΕΤΑΚΙΝΗΣΗΣ – ΕΚΔΡΟΜΗΣ :

• Τριήμερη ( 3ήμερη ) εκπαιδευτική επίσκεψη στη Ζάκυνθο .
  • Τόπος διανυκτέρευσης: Λαγανάς Ζακύνθου Ημέρες διανυκτέρευσης:     δύο   ( 2 ).
  • Πέμπτη 09-04-2020:  Αναχώρηση από το σχολείο στις 7:00 π.μ. για Κυλλήνη/Επιβίβαση στο πλοίο για Κυλλήνη στις 12:30/ Άφιξη στη Ζάκυνθο/Γεύμα/Επίσκεψη στο Εθνικό Θαλάσσιο Πάρκο Ζακύνθου/ Άφιξη και τακτοποίηση στο ξενοδοχείο/ δείπνο /  Βραδινή έξοδος.
  • Παρασκευή 10 – 04-2020: Επίσκεψη στο Μουσείο Σολωμού και Επιφανών Ζακυνθίων/Επίσκεψη στη μονή Αναφωνήτριας και στο «Ναυάγιο»/ Μεσημεριανό γεύμα /Περιήγηση στο «Πέτρινο Πάρκο Ασκός»/Επιστροφή στο ξενοδοχείο, δείπνο, ανάπαυση/ Βραδινή έξοδος
  • Σάββατο 11 -04- 2020: Επίσκεψη στον Άγιο Διονύσιο, τον λόφο του Στράνη και την Μπόχαλη / Ελεύθερος χρόνος ως την επιβίβαση στο πλοίο για Κυλλήνη (προτιμώμενο δρομολόγιο στις 14:45). Επιστροφή στην Αθήνα στις 20:00.
  • Αναχώρηση: 11 – 04-2020 από  τη Ζάκυνθο για τα Άνω Λιόσια του Νομού Αττικής.
  • Μεταφορικά μέσα:   Πούλμαν  (Λεωφορείο) και πλοίο.

Γ.   ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ  ΠΡΟΣΦΟΡΑΣ :

• Η μετακίνηση θα γίνει με πούλμαν σε άριστη κατάσταση που να πληροί τους κανόνες ασφαλείας και να έχει έγκριση από τη Διεύθυνση Τροχαίας της Ελληνικής Αστυνομίας.
  • Οι προγραμματισμένες επισκέψεις και βραδινές έξοδοι θα γίνουν με το πούλμαν.
  • Η τιμή θα πρέπει να δίνεται και συνολικά και ανά άτομο συμπεριλαμβανομένου του Φ.Π.Α.
  • Διαμονή σε ξενοδοχείο τουλάχιστον 4 αστέρων ή 5 αστέρων  με ημιδιατροφή σε μπουφέ. Τα δωμάτια να έχουν μονά κρεβάτια.
  • Η απόσταση του ξενοδοχείου από την πόλη της Ζακύνθου δε θα πρέπει να ξεπερνά τα 15 χλμ.
  • Ασφάλιση ευθύνης διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία
  • Ασφάλιση των συμμετεχόντων στην εκδρομή για ασθένεια ή ατύχημα.
  • Σε περίπτωση ακύρωσης της εκδρομής με ευθύνη του Υπουργείου Παιδείας λόγω έξαρσης επιδημίας να υπάρχει η δυνατότητα για επιστροφή των χρημάτων στους μαθητές.

–   Κάθε ταξιδιωτικό γραφείο απαραίτητα θα πρέπει να καταθέσει θεωρημένη με το γνήσιο

της υπογραφής υπεύθυνη δήλωση ότι διαθέτει ειδικό σήμα λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.

–  Το επιλεγμένο ταξιδιωτικό γραφείο θα υπογράψει ιδιωτικό συμφωνητικό με το σχολείο, στο οποίο θα αναφέρεται ρητά και η ασφάλεια αστικής επαγγελματικής ευθύνης.

–   Το σχολείο διατηρεί το δικαίωμα για οποιαδήποτε γραπτή διευκρίνιση σχετικά με την εκδρομή.

Οι ενδιαφερόμενοι μπορούν να καταθέσουν τις προσφορές τους σε σφραγισμένο φάκελο στο σχολείο, που εδρεύει στα Άνω Λιόσια (Τ.Κ.13341), Πιττακού και Πυθαγόρα, εντός οκτώ (08) ημερών από την ανάρτηση της προκήρυξης,  μέχρι  την Πέμπτη 05-03-2020  και ώρα  12:00 μ.μ.

Ημέρα ανάρτησης:  Τετάρτη        Ημερομηνία ανάρτησης :   26-02-2020.      Ώρα:  10:00 π.μ.

Οι προσφορές που θα κατατεθούν, θα ανοιχθούν ενώπιον της επιτροπής αξιολόγησης προσφορών.

Μετά τη λήξη του χρόνου κατάθεσης των προσφορών δε θα γίνει δεκτή καμία άλλη προσφορά.

Eνστάσεις κατά της επιλογής μπορούν να υποβληθούν εντός τριών  ( 3 ) ημερών από την ανάρτηση του πρακτικού επιλογής.

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ ΤΟΥ ΣΧΟΛΕΙΟΥ

Μπουρτζάκη Αγγέλα, ΠΕ02