ΠΡΟΚΗΡΥΞΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΤΟΥΡΙΣΤΙΚΩΝ ΓΡΑΦΕΙΩΝ ΓΙΑ ΔΙΔ/ΚΗ ΕΠΙΣΚΕΨΗ (Β ΤΑΞΗ, ΠΛΑΝΗΤΑΡΙΟ, 17/3/2020)

ΕΛΛΗΝΙΚΗ  ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ  ΠΑΙΔΕΙΑΣ& ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ

ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ Δ/ΝΣΗ  Π/ΘΜΙΑΣ & Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ   ΑΤΤΙΚΗΣ

Δ/ΝΣΗ Δ/ΘΜΙΑΣ ΕΚΠ/ΣΗΣ ΔΥΤ.ΑΤΤΙΚΗΣ

ΣΧΟΛΙΚΗΜΟΝΑΔΑ: 4ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΩΝ

Δ/ΝΣΗ: ΠΙΤΤΑΚΟΥ ΚΑΙ ΠΥΘΑΓΟΡΑ, ΑΝΩ ΛΙΟΣΙΑ, 13341

ΤΗΛΕΦΩΝΟ: 210 2487898

Ε ΜΑΙΛ: mail@4gym-an-liosion.att.sch.gr

Αρ. Πρωτ.: 112   Ημερομηνία:24/02/2020

ΠΡΟΣ: Διεύθυνση Δ. Ε.  Δυτικής Αττικής

Λαμβάνοντας υπόψη την ΥΑ. 20883/ΓΔ4 – ΦΕΚ 456Β/13-02-2020απόφαση του Υπουργείου Παιδείαςκαι Θρησκευμάτων «Εκδρομές – Εκπαιδευτικές επισκέψεις και μετακινήσεις μαθητών/τριών Δημοσίων και Ιδιωτικών σχολείων Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης εντός και εκτός της χώρας», σας γνωρίζουμε ότι η Β τάξη του σχολείου μας προγραμματίζει διδακτική επίσκεψη – μετακίνηση με πούλμαν με τα εξής χαρακτηριστικά:

1.      Προορισμός/οί Ευγενίδειο Ίδρυμα (Λ. ΣΥΓΓΡΟΥ 387)
2.

Χρονική Περίοδος

Αναχώρηση: 8.30

Επιστροφή: 13: 30

Τρίτη 17/03/2020
3.      Τάξη/εις Β
Προβλεπόμενος αριθμός συνοδών 3
Προβλεπόμενος αριθμός μαθητών 47  σε σύνολο 60 μαθητών
4.      Μεταφορικό/ά  μέσο/α ΠΟΥΛΜΑΝ

Προσκαλούμε τα Τουριστικά Πρακτορεία που πληρούν τις νόμιμες προδιαγραφές να καταθέσουν στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου σφραγισμένη προσφορά  που θα περιλαμβάνει τα εξής:

1. Υπεύθυνη δήλωση του πρακτορείου ότι διαθέτει το Ειδικό Σήμα Λειτουργίας, το οποίο βρίσκεται σε ισχύ.
  1. Ασφαλιστική Ευθύνη Διοργανωτή σύμφωνα με την κείμενη νομοθεσία.
  2. Πρόσθετη ασφάλιση, που καλύπτει τα έξοδα σε περίπτωση ατυχήματος ή ασθένειας.
  3. Τελική συνολική τιμή του οργανωμένου ταξιδιού αλλά και επιβάρυνση ανά μαθητή.

Η προθεσμία για την κατάθεση των κλειστών προσφορών στο Γραφείο της Διεύθυνσης του Σχολείου ορίζεται μέχρι την Παρασκευή 06/03/2020 και ώρα 10.00 π.μ.

Η  ΔΙΕΥΘΥΝΤΡΙΑ

ΜΠΟΥΡΤΖΑΚΗ ΑΓΓΕΛΑ