Βασιλοπιτάκια από τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για το σχολείο 9/1/2023

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Γονείς, Διάφορα, Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικοί, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων | , στις 10-01-2023

2023 ευχές βασιλοπιτάκια

Η ευχή που συνόδευε κάθε βασιλοπιτάκι

Τη Δευτέρα 9 Ιανουαρίου 2023 ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων είχε την πρωτοβουλία να προσφέρει ένα βασιλοπιτάκι σε κάθε μαθητή με ένα φλουρί σε κάθε τμήμα. Ο μαθητής από κάθε τμήμα που έτυχε το φλουρί πήρε ένα όμορφο δώρο!

Οι τυχεροί μαθητές ήταν ο Ιορδάνης της Α, η Αναστασία της Β, η Μαρία της Γ, η Βασιλική της Δ, η Δήμητρα της Ε και ο Περικλής της ΣΤ.

Τα παιδιά χάρηκαν όλη τη διαδικασία και αντάλλαξαν ευχές για τον καινούργιο χρόνο.

Μεταφέρθηκαν οι ευχές της Προέδρου του Συλλόγου κας Μητσοπούλου  Βασιλικής και των μελών του Διοικητικού Συμβουλίου για υγεία, προσωπική ευτυχία και προκοπή και για το Σχολείο επιτυχίες με ασφάλεια και ηρεμία.

Τυχερή των εκπαιδευτικών του 4ου Δημοτικού και του υπόλοιπου προσωπικού ήταν η κα Εδιρνέλη Νάσια, δασκάλατης Α τάξης και έλαβε ένα βιβλίο!

Καλή χρονιά σε όλους!