Πρόσκληση στην εκδήλωση λήξης διδακτικού έτους 2021-22

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις | , στις 10-06-2022

εκδ λήξης 14 6 22

Συγχαρητήρια στην κα Πωλίνα!

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Διαγωνισμοί, Διάφορα, Εκπαιδευτικοί | , στις 10-06-2022

Για 7η χρονιά, ο θεσμός των Education Leaders Awards, που διοργανώνεται από την BOUSSIAS, ανέδειξε το πανόραμα των βέλτιστων πρακτικών στην εκπαίδευση και επιβράβευσε φορείς και εκπαιδευτικούς από όλες τις βαθμίδες και από όλες τις περιοχές της χώρας. Η τελετή απονομής πραγματοποιήθηκε την Παρασκευή 3 Ιουνίου, στο Κέντρο Πολιτισμού «Ελληνικός Κόσμος», με την παρουσία της Προέδρου της Επιτροπής Αξιολόγησης, κυρίας Άννας Διαμαντοπούλου, μελών της επιτροπής αξιολόγησης και των νικητών.

Συγχαίρουμε τη δασκάλα του σχολείου μας κα Πωλίνα Ζώνκε για την επιτυχία της να αναδειχθεί  νικήτρια της κατηγορίας «Εκπαιδευτικός Της Χρονιάς 2022».

Είναι χαρά μας που συμμετείχε φέτος αλλά και στο πρόσφατο παρελθόν στην ομάδα των εκπαιδευτικών που πασχίζουμε όλοι μαζί, όπως και σε όλα τα δημόσια σχολεία, να δώσουμε στους μαθητές μας το καλύτερο δυνατό και να προετοιμάσουμε τους αυριανούς υπεύθυνους, ενεργούς πολίτες. Οι κοινωνία, που πέρασε και περνά δύσκολες ώρες, προσβλέπει στις νέες γενιές με αισιοδοξία και προσδοκά απ’ αυτές την αλλαγή στο καλύτερο και την πρόοδο! Ο ρόλος των εκπαιδευτικών αλλά και των γονέων είναι πολύ σημαντικός!

Ευχόμαστε στην κα Πωλίνα να δουλεύει πάντα με την ίδια διάθεση και να απολαμβάνει επιτυχίες που δείχνουν προσωπικές, αλλά αφορούν ένα εκπαιδευτικό σύστημα και τον εκπαιδευτικό που, αδίκως πολλές φορές, αμφισβητούνται ενώ δίνουν με πενιχρά διαθέσιμα ή και ίδια μέσα τον αγώνα για τη μόρφωση των παιδιών.

Πληροφορίες για το διαγωνισμό και την τελετή βράβευσης εδώ → Education Leaders Awards 2022

Διάκρισης Education Leaders Awards 2022 Π. Ζωνκε

Εκδήλωση λήξης μαθημάτων – Επίδοση Τίτλων Προόδου – Πρόσκληση για την ΣΤ΄τάξη

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Γιορτές, Γονείς, Δράσεις, Εκδηλώσεις, Εκπαιδευτικοί, Πολιτιστικές, Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων | , στις 10-06-2022

Εκδήλωση λήξης μαθημάτων

Το σχολείο μας με απόφαση του Συλλόγου Διδασκόντων/ουσών θα πραγματοποιήσει εκδήλωση για τη λήξη των μαθημάτων έτους 2021-22 την Τρίτη 14 Ιουνίου 2022, ώρα 20.00΄στο προαύλιο του διδακτηρίου με προσκεκλημένους τους γονείς και κηδεμόνες των μαθητών/τριών.

Το πρωινό ωράριο μαθημάτων την Τρίτη 14/6 διαμορφώνεται σε τετράωρο με προσέλευση όπως κάθε ημέρα 08.00΄-08.15΄ και αποχώρηση στις 11.30΄.

Επίδοση Τίτλων Προόδου

Την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022 θα δοθούν οι Τίτλοι Προόδου στους μαθητές/τριες των Α΄-Ε΄τάξεων, οι αναμνηστικοί Τίτλοι Σπουδών στης ΣΤ΄τάξης και οι Έλεγχοι Προόδου σε κλειστό φάκελο στων Γ΄-ΣΤ΄τάξεων.

Οι μαθητές/τριες θα προσέλθουν όπως κάθε ημέρα 08.00΄-08.15΄ και θα αποχωρήσουν στις 09.30΄.

Τα δρομολόγια μετακίνησης των μαθητών/τριών με λεωφορείο θα γίνουν τις παραπάνω ημέρες, σύμφωνα με το πρόγραμμα του σχολείου (Τρίτη 14/6 αποχώρηση στις 11.30΄ και Τετάρτη 15/6 αποχώρηση στις 09.30΄).

Πρόσκληση για την ΣΤ΄τάξη

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων προσκαλεί τους μαθητές/τριες της ΣΤ΄τάξης σε δείπνο την Τετάρτη 15 Ιουνίου 2022, ώρα 19.00΄, την ταβέρνα «Ότι φάμε, ότι πιούμε και ότι…» στον πεζόδρομο Πρόκου. Η προσέλευση και αποχώρηση των παιδιών θα γίνει με ευθύνη των γονέων τους.