Σεπ 03

Χαιρετισμός Διευθυντή

Αγαπητοί Γονείς και Κηδεμόνες

Αγαπητοί μαθητές

Εκ μέρους  της Διεύθυνσης και του Συλλόγου των Καθηγητών, σας καλωσορίζω  στην διαδικτυακή πύλη του σχολείου μας.

Ευελπιστούμε η ιστοσελίδα μας να αποτελέσει ένα δίαυλο επικοινωνίας , πληροφόρησης και ενημέρωσης που αφορούν την λειτουργία και τις δράσεις της σχολικής μας κοινότητας.

Ο Σύλλογος Διδασκόντων και εγώ προσωπικά σας ευχόμαστε καλή πλοήγηση και

ΚΑΛΗ  ΣΧΟΛΙΚΗ  ΧΡΟΝΙΑ.

Βελισσάριος Μάμουλας

Παρασκευή 8   Σεπτεμβρίου  2017

Ιαν 25

Εβδομαδιαίο Ωρολόγιο Πρόγραμμα

Για να δείτε το πρόγραμμα του σχολείου μας πατήστε εδώ

Ιαν 07

Ανακοίνωση

Την Τρίτη 8 Ιανουαρίου 2019 το σχολείο μας θα παραμείνει κλειστό λόγω των ακραίων καιρικών φαινομένων που προβλέπεται να επικρατήσουν!!

Δεκ 29

Καλή Χρονιά!!!

Ο σύλλογος διδασκόντων του Γυμνασίου Αιαντείου

σας εύχεται Χρόνια πολλά!!!!!!

Δεκ 17

ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ 9:00-9:50

Οκτ 22

Αγαπητές / -οι  γονείς,

Την Τετάρτη 10 Οκτωβρίου ολοκληρώθηκε η Εκλογοαπολογιστική Γενική Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων μαθητών του ΓΥΜΝΑΣΙΟΥ ΑΙΑΝΤΕΙΟΥ, η οποία εξέλεξε την Εφορευτική Επιτροπή για τη διενέργεια εκλογών ανάδειξης νέου Διοικητικού Συμβουλίου και Εξελεγκτικής Επιτροπής του Συλλόγου μας, όπως επίσης και  αντιπροσώπων στην Ένωση Γονέων και Κηδεμόνων του Δήμου. Η Γενική Συνέλευση αποφάσισε τη διεξαγωγή των εκλογών την Δευτέρα 29 Οκτωβρίου 2018.

Σύμφωνα με το καταστατικό του Συλλόγου οι αιτήσεις παραδίδονται στην εφορευτική επιτροπή κατά τη διάρκεια της Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου. Επειδή όμως κατά τη διάρκειά της συνέλευσης δεν συμπληρώθηκε ο απαιτούμενος αριθμός υποψηφιοτήτων –για να δώσουμε σε όλους τους γονείς την δυνατότητα να είναι υποψήφιοι και να  υπάρξει ο απαιτούμενος αριθμός ώστε να μπορέσουν να πραγματοποιηθούν οι εκλογές και προς διευκόλυνσή σας –μπορείτε να παραδίδετε τις αιτήσεις σας και στο γραφείο του Διευθυντή μέχρι και την Παρασκευή 26 Οκτωβρίου 2018.

Η εκλογική διαδικασία θα λάβει χώρα στο χώρο του σχολείου, από τις 09.00 έως τις 18.00 προκειμένου να διευκολυνθούν οι γονείς που εργάζονται.

Δικαίωμα συμμετοχής στις εκλογές βάσει του καταστατικού έχουν όλα τα μέλη του συλλόγου που θα είναι ταμειακά τακτοποιημένοι μέχρι και την αντίστοιχη ημέρα των εκλογών. Ταμειακά τακτοποιημένα θεωρούνται τα μέλη που έχουν καταβάλει τη συνδρομή (5ευρώ) του σχολικού έτους 2018-2019. Δυνατότητα ταμειακής τακτοποίησης θα υπάρχει και την αντίστοιχη ημέρα διεξαγωγής των εκλογών και καθ’ όλη τη διάρκειά τους.

Για την άσκηση του εκλογικού τους δικαιώματος, τα μέλη του Συλλόγου θα πρέπει να έχουν μαζί τους την Αστυνομική τους Ταυτότητα ή άλλο αναγνωριστικό δημόσιο έγγραφο.

Δηλώσεις υποψηφιότητας για το Διοικητικό Συμβούλιο, την Εξελεγκτική Επιτροπή και την Ένωση Γονέων μπορούν να υποβάλλονται επίσης μέχρι και την Κυριακή 28 Νοεμβρίου και ώρα 20:00 μ.μ. με αποστολή email στην ηλεκτρονική διεύθυνση του σχολείου: mail@gym-aiant.att.sch.gr. Και στο mailto:katerinaneofytou@hotmail.com Σημειώνεται ότι στην παρούσα ανακοίνωση επισυνάπτεται αίτηση υποψηφιότητας για Δ.Σ., Ε.Ε. και Ένωσης Γονέων, την οποία πρέπει να συμπληρώσουν και να αποστείλουν όλοι οι υποψήφιοι.

Υπενθυμίζεται ότι, τα μέλη των Εφορευτικών Επιτροπών δεν μπορούν να είναι υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο, την Εξελεγκτική Επιτροπή και την Ένωση Γονέων. Επίσης, οι υποψήφιοι για το Διοικητικό Συμβούλιο δεν μπορούν να είναι υποψήφιοι και για την Εξελεγκτική Επιτροπή.

Σημείωση: Επισυνάπτεται υπόδειγμα  ΑΙΤΗΣΗ-ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΑΣ  για Δ.Σ., Ε.Ε. και Σύλλογο.

Οκτ 05

Πρόσκληση

Ο Σύλλογος Διδασκόντων του Γυμνασίου Αιαντείου προσκαλεί τους γονείς- κηδεμόνες των μαθητών του σχολείου μας, την Τετάρτη 10/10/2018 και ώρα 11:30 ώστε             να ενημερωθούν για θέματα που αφορούν το σχολείο.

Στη συνέχεια θα ακολουθήσει Γενική Συνέλευση του Συλλόγου Γονέων και κηδεμόνων.

Σεπ 24

Ανακοίνωση

Την Τρίτη 25/09/2018 θα μοιραστούν στους μαθητές του σχολείου μας τα δελτία μετακίνησής τους.

Σεπ 07

Αγιασμός σχολικής χρονιάς 2018-2019

Σας ενημερώνουμε ότι ο αγιασμός της νέας  σχολικής χρονιάς 2018-2019 θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη  11-09-2018 στις 09:15 π.μ. στον προαύλιο χώρο του σχολείου μας. Οι μαθητές παρακαλούνται να φέρουν μαζί  τις σχολικές τους τσάντες  διότι θα παραλάβουν τα βιβλία τους.

Καλή και δημιουργική σχολική χρονιά!!!!!!!!!!!!!!!

Ο Σύλλογος Διαδασκόντων

Ιούλ 03