Αντικατάσταση εξωτερικών κουφωμάτων στο σχολείο

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Διάφορα | , στις 28-02-2020

Ολοκληρώθηκε η αντικατάσταση των εξωτερικών κουφωμάτων στο διδακτήριο, βελτιώνοντας θεαματικά τη θερμομόνωση και την ηχομόνωση. Νωρίτερα είχε αποκατασταθεί η βλάβη στην αποχέτευση εκτός του κτιρίου και δρομολογείται το επόμενο διάστημα ο υδροχρωματισμός των εξωτερικών επιφανειών και, ελπίζουμε, κατά τις διακοπές του Πάσχα των εσωτερικών. Το έργο υλοποιείται σύμφωνα με σχετικό διαγωνισμό του Δήμου Ορεστιάδας για την αναβάθμιση των κτιριακών υποδομών των σχολείων.

Δεν φοβόμαστε – προστατευόμαστε (σύντομες πληροφορίες-οδηγίες για την αντιμετώπιση του κορωνοϊού)

Συγγραφέας: 4ο Δημοτικό Ορεστιάδας | Κατηγορία Ανακοινώσεις, Άρθρα, Γονείς, Διάφορα, Εκπαιδευτικοί | , στις 28-02-2020

Ερωτήσεις – απαντήσεις εδώ → Δεν φοβόμαστε-προστατευόμαστε